Engelliliğe Uyum Süreci Anlatıldı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi tarafından engelli üyelerine ve engelli ailelerine yönelik “ Engelliliğe Uyum Sürecinde Ailelerin Geçirdiği Süreçler” konulu konferans düzenlendi.

Engelliliğe Uyum Süreci Anlatıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Kent Konseyi Engelliler Merkezinde düzenlenen konferansa Kent Konseyi Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz, Malatya Belediyesi Aile Danışmanlık ve Destek Merkezi’nden PDR Uzmanı Ferat Dalaman, engelli üyeler ve aileleri katıldı.

Kent Konseyi Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz, merkez olarak engelli üyeler ve engelli ailelilerinin bilinçlenmesi adına çalışmalar yapmaya özen gösterdiklerini söyledi. Belirli periyotlarda MADEM işbirliği ile konferansların düzenleneceğini belirten Yılmaz, “ Malatya Belediyesi Aile Danışmanlık ve Destek Merkezi’ne,  sunumlarını gerçekleştiren Ferat Dalaman’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

PDR Uzmanı Ferat Dalaman, konferanslar dizisi ile engellilere yönelik birbirinden farklı bir çok konuyu ele alacaklarını söyleyerek “ Hayatın çok renkliliğini yansıtmaya çalışacağız” dedi. Engellilerin ve ailelerin farklı konularda zaman zaman problemler yaşadıklarını söyleyen Dalaman, aile içinde problemlerin asgari düzeye inebilmesi için her iki tarafında yapması gereken durumlar olduğunu kaydetti.

Aile içinde dayanışmanın önemine değinen Dalaman, bireylerin birliktelik içinde olmadıkları takdirde hayatın tadını alamayacaklarını vurguladı. Toplum içinde engelli insanları anlamayacak kişilerin arttığını söyleyen Dalaman, “ Olaylara insan merkezli bakmadığımız, egomuza yenik düştüğümüz için problemler yaşıyoruz” dedi.

Programın sonunda engelli üyeler ve aileleri PDR Uzmanı Ferat Dalaman’a konu ile ilgili çeşitli sorular yönelttiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 752
Bu Ay : 1270
Toplam : 1270

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom