Arena Stadı'nın %60'ı Tamamlandı

Malatya Arena Stadı'nın inşaatında yüzde 60 oranında yol alındığı bildirildi.

Arena Stadı'nın %60'ı Tamamlandı Malatya Spor

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye'ye, Avrupa ve UEFA standartlarında statlar kazandırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında TOKİ tarafından yüklenici firma aracılığıyla yaptırılan Malatya Arena Stadı'nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yüklenici firma İlsan İnşaat tarafından yapılan Malatya Arena Stadı 25 bin seyirci kapasiteli. 59 milyon 838 bin TL sözleşme bedeliyle yaptırılan Malatya Arena Stadı, 136 bin 585 metrekarelik bir alanı kapsıyor.

ÇELİK KONSTRÜKSİYONLARIN YÜZDE 57’Sİ TAKILDI

Malatya İnönü Üniversitesi karşısında yapılan Malatya Arena Stadı'nda, zeminde yapılan iyileştirme çalışmaları nedeniyle, gecikmeli devam eden inşaatın fiziki gerçekleşmesinin yüze 60 oranında olduğu bildirildi.
Türkiye'nin en modern statlarından birisi olacak olan Malatya Arena Stadı'nın üst kısmı kayısı şeklinde yapılacak. Malatya'nın en büyük ekonomik geliri olan kayısının rengiyle donatılacak olan stat, 26 locadan oluşacak. Çelik konstrüksiyonların yüzde 57’si takılırken, ince işlerde devam ediyor. Zeminde alttan ısıtma sisteminin kullanılacağı ve yoğun bir kar yağışında zeminin asla buz tutmayacağı kaydedildi. Ayrıca drenaj sistemiyle, yağış esnasında sular stadın dışına boşaltılacak. Öte yandan sırf Malatya Arena Stadı projesine özel olarak arıtma tesisinin yapılacağı da ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 202
Bu Ay : 3759
Toplam : 3759

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom