Bayanların Uğrak Yeri Oldu

Malatya'da 2012 yılında ilk kez bayanlara yönelik olarak hizmete açılan kültür ve spor merkezi, yoğun ilgi görüyor.

Bayanların Uğrak Yeri Oldu Malatya Kültür-Sanat

 Kadın Kültür ve Spor Merkezi, 3 yılda 9 bin 356 bayanın uğrak mekanı oldu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde ücretsiz olarak hizmet vermeye devam eden Kadın Kültür ve Spor Merkezi, bayanlar için vazgeçilmez bir umut kaynağı haline geldi.

Zaviye Mahallesi’nde bulunan Kadın Kültür ve Spor Merkez; spor salonu, kafeteryası ve çeşitli sanat kurslarıyla önemli derecede bireysel ve sosyal ihtiyaca cevap veriyor. Mart 2012’de hizmete açılan ve 2000 metrekarelik kapalı bir alana sahip olan merkez, sadece bayanlara hizmet veriyor ve çalışanlarının tamamı bayanlardan oluşuyor.

11 sanat ve spor kursu

7’den 77’ye her yaş ve meslekten bayanların rağbet gösterdiği Kadın Kültür ve Spor Merkezi bünyesinde açılan MABESEM Şubesi’nde 11 sanat ve spor kurs hizmeti veriliyor. Haftanın 5 günü açık olan ve yıl boyu kurslara kayıtların yapılabildiği merkezde; Yağlıboya,  Karakalem,  Nakış, Keman, Bağlama, El Sanatları, Mefruşat, Giyim Tasarım, Fitnes, Aerobik ve Step kursları bulunuyor.

2012 yılında 3 bin 35, 2013’te 3 bin 471, 2014 yılının ilk 10 ayında da 2 bin 850 kişi olmak üzere toplamda bugüne kadar 9 bin 356 bayan sanat ve spor kurslarından yararlandı. Merkezde halen 300’ü aşkın kursiyere eğitim verilmeye devam ediliyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  yaptığı ziyaretlerde Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nin gördüğü ilgiyle amacına ulaştığını kaydederek, önemli bir merkezi hizmete sunmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtiyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 176
Bu Ay : 1744
Toplam : 1744

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom