Darende'de Konser Verildi

Malatya İnönü Üniversitesinin 40. yıl kutlamaları içerisinde İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından Malatya ve ilçelerinde konser programları düzenleniyor.

Darende'de Konser Verildi Malatya İlçe

Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda düzenlenen ilk ilçe konserinde konuşan Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Server Acim “İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2006-2007 yıllarından itibaren faaliyete geçti. Daha sonra Türk halk müziği ana dalında öğrencilerimizi aldık ve şu anda öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimizden oluşan bir grup ile sizlere konserimizi sunmaya geldik. İnönü Üniversitemizin kuruluşunun 40. yılı münasebetiyle ilçe konserlerine başlamış bulunuyoruz ve ilk ilçe olarak Darende ilçesini seçtik. Çünkü Darende ilçesi Malatya ili ve ülke açısından önemli bir tarihsel birikime sahip” dedi.

Koro şefliğini Öğr. Grv. Sinan Haşhaş'ın yaptığı ve 17 kişiden oluşan koro misafirlere Türk halk müziği ziyafeti sundular. Ekip izleyenler tarafından bir hayli beğenildi ve yoğun alkış ile icraları karşılık buldu.

Programa, Kaymakamı Bünyamin Kuş, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Darende Bekir Ilıcak MYO Müdürü Doç. Dr. Cafer Mum, diğer kurum amirleri, öğrenciler ve davetli vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 314
Bu Ay : 832
Toplam : 832

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom