MTB Kendi Binasına Taşınacak

MTB Başkanı Gürsel Özbey, “2013 seçimlerinde göreve geldiğimizde, Malatya’yı yakışır bir borsa binası yapmayı iddia etmiştik.

MTB Kendi Binasına Taşınacak Malatya Ekonomi

 Malatya Ticaret Borsası (MTB) bina satın aldı. MTB’nin önümüzdeki günlerde yeni binaya taşınacağı bildirildi. 
MTB Başkanı Gürsel Özbey ve Meclis Başkanı Akif Baştürk, Niyazi Mısri Mahallesi Çevreyolu kenarı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) yakınındaki Nalçacılar’a ait aldıkları bina hakkında bilgi verdiler.

MTB Başkanı Gürsel Özbey, “2013 seçimlerinde göreve geldiğimizde, Malatya’yı yakışır bir borsa binası yapmayı iddia etmiştik. Akredite olan, dünya borsaları ile entegre olabilen, ürün borsacılığına giderken fiziksel yapısını güçlendiren güzel bir borsa yapmayı üye ve Malatyalılara söz vermiştik” ifadelerini kullandı. 

“Malatya’nın en iyi yerinde, bankaların merkezinde çevreyolu kenarında bir bina satın aldık. Malatya’ya yakışır borsa binası yapmak için iç tadilat yapacağız. İnşallah yakın zamanda tadilatı yapıp, borsaya yeni bir bina kazandırmış olacağız” diyen Özbey, “2023 hedefindeki Türkiye ve Malatya’sına yakışır bir borsa binası haline getireceğiz” şeklinde konuştu. Özbey, “Biz bu konuda yardımcı olan, yönetim kuruluna, meclis başkanı ve üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

MTB Meclis Başkanı Akif Baştürk ise, “Malatya’nın büyükşehir olması hesabiyle böyle kurumsal binalara ihtiyaç var. Ticaret Borsası’nın mevcut binası Malatya ve Borsamızı yeterince temsil edememekteydi. Yeni bir bina alınması, Malatya’nın kalkınmasına, dolayısıyla kayısı işlemlerinin burada yapılmasına zemin hazırlayacağı için, ileride daha büyük hizmetler vereceğine inanıyorum. Binamızın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 11
Bu Ay : 1540
Toplam : 1540

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom