6 Ayda 60 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi

Malatya il merkezinde son 6 ay içerisinde asayiş şube ekiplerinin yaptığı kontrol ve aramalarda toplam 60 adet ruhsatsız silah ele geçirildiği bildirildi. Son 6 ayda 856 firarinin yakalandığı, bunlardan 195’inin tutuklandığı belirtildi.

6 Ayda 60 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi Malatya Asayiş

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin 1 Mayıs ile 11 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılan çalışmalarla ilgili açıklamasında, “Haklarında çeşitli mahkemelerce tutuklama/yakalama emri olan 856 şahıs yakalanmış olup, 195 şahıs tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Meydana gelen 9 kasten öldürme olayının şüphelileri yakalanmış, adli merciler tarafından tutuklanmıştır. 28 ateşli silahla yaralama olayından 26’sı aydınlatılarak şüphelileri yakalanmış ve adli mercilere intikal ettirilmiştir. Güven timlerinin sayısı artırılarak meydana gelen 9 ayrı kapkaç olayı aydınlatılmış, şüphelileri yakalanmış, olayın failleri çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konulmuştur.

Telefonla dolandırıcılık/dolandırıcılık ve yankesicilik suçlarından toplam 61 şüpheli yakalanmış, bu şüphelilerden 26’ si tutuklanmış, 8’ i adli kontrol hükümleri uygulanmak suretiyle serbest bırakılmıştır. Gerçekleşen 39 gasp olayından 38’i aydınlatılarak, yakalanan şüpheliler adli mercilere intikal ettirilmiştir. Hırsızlık olayları ile ilgili olarak toplam 224 şüpheli şahıs yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir.

Şüpheli şahıslar ve araçlar üzerinde yapılan uygulamalarda ve denetimlerde; toplam 60 adet ruhsatsız silah, uyuşturucu madde satışı yapan şahıslar ile uyuşturucu madde kullanan şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalarda ise toplam 1 kilo 987 gram uyuşturucu esrar maddesi, 171 adet Ectasy hap, 91 adet kaçak cep telefonu ele geçirilmiş, 15 bin 988 paket kaçak sigara ve 4 bin 550 litre kaçak akaryakıt ele geçirilerek el konulmuş ve gerekli işlemler yapılmıştır. Yapılan tüm bu çalışmalar neticesinde ilimiz polis sorumluluk bölgesinde suç ve suçluluk ile suçlularla etkili mücadele edilmektedir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 1067
Bu Ay : 5957
Toplam : 5957

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom