Yeni Otomobil Pazarı Alanı Tahsis Edildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşiltepe bölgesi Galericiler Sitesi’nin etrafında herhangi bir önlem alınmadan kurulan Açık Otomobil Pazarının, daha güvenli bir şekilde hizmet vermesini sağlamak amacıyla yeni bir alan tahsis etti.

Yeni Otomobil Pazarı Alanı Tahsis Edildi Malatya Haber

 Galericiler Sitesi’nin güneyinde bulunan 25 dönümlük alanın etrafını tel örgü ile çeviren Malatya Büyükşehir Belediyesi, araç alım satımı için gelen vatandaşlar için de sosyal tesis yapıyor.

Otomobilde alıcı ile satıcının aracısız bir araya geldiği Malatya açık otomobil pazarında, vatandaşlar alım-satım işlerini daha rahat yapabilecekler. Oto yetkili satıcıları, galerici esnafı ve otomobilini kendi satmak isteyen herkesin aracını görücüye çıkardığı açık otomobil pazarının etrafı panel çitle kapatılırken, içerisine 85 m2’lik prefabrik sosyal tesis yapılıyor.

İçerisinde kafeterya, mescit, bay-bayan lavaboların bulunduğu sosyal tesis büyük oranda tamamlanırken, 25 dönümlük alanda 2 adet de yüksek aydınlatma direği dikiliyor. 

Pazar günleri açık oto pazarı olarak kullanılacak olan alan, diğer günlerde ise MOTAŞ tarafından otobüs garajı olarak hizmet verecek.  

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 563
Bu Ay : 7709
Toplam : 7709

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom