Sağlık için Yürüyüş Yaptılar

Malatya’da, “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” programı kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliği ile yürüyüş programı düzenlendi.

Sağlık için Yürüyüş Yaptılar Malatya Haber

İstasyon Virajı Kongre ve Kültür Merkezi önünde başlayan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü önünde sonlandırılan yürüyüşe, İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, İl Sağlık Müdürü Doktor Nail Umay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı huzurevi ve çocuk yurtlarında kalanlar ile sağlık personelleri katıldı.

Yürüyüş sonrasında açıklama yapan İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında 2014 yılı ‘‘Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı’’ ilan edilmiş olup, farklı kurum ve kuruluşların ev sahipliğinde sağlıklı yürüyüş etkinlikleri düzenlenmektedir. Program dahilinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile gerçekleştirdik” diyerek, amaçlarının yürümenin farkındalığını oluşturmak olduğunu vurguladı.

Şener, teknolojinin gelişmesiyle hareketsiz yaşamın sonucu obezite gibi kronik hastalıkların meydana geldiğini belirterk, “Özellikle şeker hastalığı ve bu hastalık sonucu kalp ve tansiyon gibi hastalıklar da ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Sağlıklı yaşam için yürümenin ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan kemal Şener, günde en az 30 dakika yürüyüşü tavsiye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 226
Bu Ay : 226
Toplam : 226

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom