Gezer'den Hekimler Odası'na Ziyaret

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer ve beraberindeki heyet Malatya Veteriner Hekimler Odası'nı ziyarette bulundu.

Gezer'den Hekimler Odası'na Ziyaret Malatya Haber

Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir, ziyarette yaptığı konuşmada, oda faaliyetleri hakkında bilgi aktardı. Özdemir, Veteriner Hekimlik mesleğinin sadece hayvan sağlıyla alakalı olmayıp, gıda sağlığı toksikasyonlar, viral, paraziter, bakteriyoljik hastalıklar ve hayvandan insana insandan hayvana bulaşan zoonoz hastalıklar açısından da insan sağlığıyla doğrudan ilişkili olduğunu dile getirdi.

Özdemir bu bakımdan Veteriner Hekimlerin geçmişte aldıkları ancak şuan uygulanmayan 5 yılda bir yıpranma haklarının geri verilmesi gerektiğini beyan etti.

Özdemir, Malatya ve Türkiye hayvancılık ve tarımını dünü, bu günü ve yarını konuşularak karşılaşılan aksaklıklar ve çözüm önerileri dile getirerek, tarım ve hayvancılığın sorunları ve çözüm önerileri üzerine müşterek çalıştay oluşturulması temennisinde bulundu.

FKA Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer ise, bölgenin kalkınması için çaba gösterdiklerini ifade ederek, “Bölgenin dinamiklerini harekete geçirip, top yekün kalkınma sağlanması için sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip, istişarelerde bulunuyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 556
Bu Ay : 4000
Toplam : 4000

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom