İHACDER Faaliyete Geçti

Malatya’da, İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği, (İHACDER) kuruldu. İnternet medyası hak ara çabasına katkı verecek.

İHACDER  Faaliyete Geçti Türkiye-Dünya

İHACDER Başkanı Kemal Turgut yaptığı açıklamada “Amacımız öncelikle Malatya’da faaliyet gösteren İnternet Haber siteleri ile kurumsal ya da kişisel olarak yayın yapan internet medyasını bir çatı altında toplamak, bu alanda çalışan gazetecileri bilgilendirmek ve internet gazeteciliğini mesleki bir uzmanlık dalı haline getirmek" dedi.

Derneğin bu kapsamda planladığı çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Turgut “İnternet Habercileri Cemiyeti Derneği (İHACDER) olarak, internet medyası yayıncılığının profesyonel standartlarını geliştirmek bu alanda Dünyada ve Türkiye’de ilerleyen teknolojiyi takip ederek üyelerimizin en hızlı ve verimli şekilde faydalanmasını sağlamak. Aynı zamanda internet medyası çalışanlarının basın mensubu kapsamında değerlendirilmesi için bu alanda çalışma yapan kurumlarla gerekli yasa ve yönetmeliklerin yürürlüğe girmesi yönünde yürütülen çalışmalara katkı sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır” diye konuştu.

Diğer yandan, Turgut, internet haberciliği konusunda çalışmalarda bulunan kişi veya kuruluşları İHACDER dernek mevzuatının ön gördüğü koşulları taşıyan yayıncıları üye olmaya davet etti. Derneğin önümüzdeki günlerde başta Malatya olmak üzere farklı illerde şube ve temsilcilikler açma çalışmalarına hız verdiği iletildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 808
Bu Ay : 1431
Toplam : 1431

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom