Mescid-i Aksa'ya Yapılan Saldırıya Tepki

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’yı savaş alanına çevirerek Mescid’i Aksa’ya postallarıyla girmesi ve Müslümanlara saldırmasına sert tepki gösteren Sami Payza, yapılan saldırının İslam’a ve İslam alemine yönelik bir saldırı olduğunu belirterek İsrail’i şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Mescid-i Aksa'ya Yapılan Saldırıya Tepki Malatya Haber

Payza yaptığı yazılı açıklamada şunlara değindi:

”İsrail'in sabah saatlerinde yaklaşık 100 Yahudi'yi Mescid-i Aksa'nın avlusuna girişine izin vermesinin ardından, Aksa içinde ve çevresinde yaşanan çatışmalarda 27 kişi yaralanmıştır. İsrail askerleri bununla da kalmayıp cami avlusunu savaş alanına çevirmiştir. Yine Mescid’i Aksa külliyesi içinde bulunan Camii’ye sığınan Müslümanlara saldıran İsrail askerleri bu camiye de postalları ile girerek adeta İslam dünyasının tüm değerlerini ayaklar altına alma cüretinde bulunmuşlardır. Bu çok tehlikeli bir adımdır. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olan Mescid-i Aksa külliyesine yapılan bu çirkin saldırı affedilemez bir durumdur.

Bu saldırı İsrail’in küstahlığını bir kez daha gözler önüne sermektedir. Bu yapılan saldırı sadece Filistin’e değil tüm İslam alemine yönelik bir saldırıdır. Bu çirkin saldırı karşısında gözleri bir anda kör olan Birleşmiş Milletler ve ABD’de bu sessizliklerinden dolayı en az İsrail kadar suçludur. Yine bu çirkin saldırı karşısında ses çıkarmayan tüm Müslüman ülkeler de bunun ağır vebali altındadır. Her türlü saldırıyı yapan, insanlık dışı davranışlarda bulunan ve her türlü suçu pervasızca işleyen İsrail’in dünya halkları nezdindeki itibarı bir kez daha yerle bir olmuştur. Bu coğrafyada Müslümanların birbirine düşmesinin kimlere yaradığı bu saldırı ile bir kez daha net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Bu saldırı göstermiştir ki, Müslümanların bir an önce birbirinin kanını dökmekten vazgeçip, İslam düşmanlarına bu fırsatları vermemeleri gerektiği bir kez daha önemle gözlerimizin önüne serilmiştir. Bir kez daha üzülerek belirtmek isteriz ki, yapılan bu çirkin saldırılar, mensubu olduğumuz İslam dinine yöneliktir ve er geç dinimize yönelik yapılan bu saldırıların hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 822
Bu Ay : 4620
Toplam : 4620

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom