İnşaat Atıkları Çöplüğe Dökülecek

Malatya’da toprak ve inşaat atıklarının eski çöp alanına dökülmesi kararlaştırıldı.

İnşaat Atıkları Çöplüğe Dökülecek Malatya Haber

 Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından, hafriyat toprağı ile inşaat yıkıntı atıklarının yönetimi ve uygulamaları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Beydağı Toplantı Salonunda Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan başkanlığında gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Alican Bozkurt, Çevre Koruma Şube Müdürü Ahmet Özer, Atık Yönetim ve İlaçlama Şube Müdürü Şaban Aşıcı ile hafriyat toprağı ile inşaat yıkıntı atıkları işi yapan özel sektör temsilciler katıldı.

Toplantı sırasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürürlükteki Hafriyat Yönetmelikleri uygulamaları başta olmak üzere sahada uyulması gereken mevzuatlar bir bir sunum eşliğinde anlatıldı.

Toplantının içeriğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Alican Bozkurt, daha yaşanılabilir ve temiz bir çevre için gayret sarf ettiklerini belirterek, Malatya geneline rast gele bırakılan toprak ve inşaat atıklarının çevre kirliliğine ve görüntü kirliliğine sebep olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili olarak uzun süredir çalıştıklarını ifade eder Bozkurt, “Toprak ve inşaat atıkları ile ilgili olarak Battalgazi bölgemizde yer tespiti yapıldı. Yeşilyurt bölgemizde ise yer tespit çalışmaları sürüyor. Toprak ve inşaat atıklarını Battalgazi Orduzu mevkisinde bulunan vahşi katı atık sahası olarak belirledik. Alınan karar komisyonumuzda ve Büyükşehir belediye meclisimizde kabul edildi. Bundan sonra bütün atıkları burada toplayacağız. Kaçak döküm yapanlara gerekli cezalar uygulanacak. Bunun için 7 ekip kurduk. Bu ekiplerimizin 3’ü gece çalışacak. Her yerde denetimler yapacağız. Hafriyat işi yapan bütün araçlarda gprs zorunluluğu var. Gerekli teçhizatları bulunmayan hiçbir aracın bu işleri yapmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 258
Bu Ay : 258
Toplam : 258

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom