Amacı Dünya şampiyonluğu

Hapkido Türkiye Şampiyonası Çorum'da 17-18 Ekim tarihlerinde Mustafa Kemal YİBO spor salonunda yapıldı. Malatya Darende'de yapılan 1.eleme turlarında...

Amacı Dünya şampiyonluğu Malatya Spor

Türkiye Hapkido Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Halil Kozanoğlu, Çorum’da dereceye girenlerin 8 Kasım da Kore"de yapılacak Dünya Hapkido Şampiyonasına katılacaklarını belirtti. . Hattuşa Türkiye Hapkido Şampiyonası isminin verildiğini belirten Kenan Biçer, şampiyona için Çorum’a Dünya Hapkido Federasyonu As Başkanı ve Türkiye Hapkido Federasyonu Başkanı Şükrü Kınataş, Dünya Hapkido Hakem Kurulu üyesi ve aynı zamanda MHK Başkanı Berhan Aslan ile diğer Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığını belirterek, müsabakalara, başta Ankara, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Sivas, Kahramanmaraş, Malatya, Adana, Manisa, Hatay ve Çorum olmak üzere diğer illerden de sporcuların katıldığını belirtti. Hapkido’nun Türkiye’de yeni bir sporun başlangıcı olduğunu ve Hapkido’nun temellerinin sağlam olduğunu belirtti.

AMACIM DÜNYA ŞAMPİYONU ALMAK

64 kilogramda, Türkiye Hapkido Şampiyonu olan Ali Burak Toy(18) ise şunları belirtti: “ Hapkido sporu, Türkiye’ye ve Malatya’ya daha çok yakında geldi. Biz bu sporu daha geliştirmek ve bu spor’da ülkemizi en iyi temsil etmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Amacım Hapkido sporunda dünya şampiyonu olmak. Aynı zamanda Malatya Belediyespor, lisanslı sporcusu olduğunu belirten Toy, Belediyemizin bizlere olan desteği ve güveni bizi böyle başarıları elde etme gayreti içerisine sokuyor” dedi.


ŞAMPİYONAYA GİTMEK İÇİN BİN EURO GEREKİYOR

Şampiyon sporcu, Ali Burak Toy(18) Hapkido sporunun yeni bir federasyon olduğu için devlet tarafından milli destek alamadığını bu yüzden, hak kazandığı Dünya Hapkido Şampiyonasına katılmak için bireysel maddi desteğin olması gerektiğini ve kendisinin maddi durumunun bunu karşılayacak imkanı olmadığını belirterek, Kulübünden ve Malatya belediyesinden, katılım bedeli olan 1 Euro desteği istedi.
Başta Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır Olmak üzere, kulüb başkanımız Orhan Barman’a ve Malatya Belediyespor ekibine, başarılarımın destekçileri olduklarından dolayı teşekkürlerini belirtti.
Ali Burak Toy aynı zamanda İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek yüksel okulunda Öğrenim hayatını sürdürmekte.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 140
Bu Ay : 4506
Toplam : 4506

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom