Alternatif Su Kaynakları Aranıyor

Malatya merkeze tek bir kaynaktan içme suyu kaynağının ileride yetersiz kalma ihtimali üzerine alternatif içme suyu kaynaklarının araştırıldığı bildirildi.

Alternatif Su Kaynakları Aranıyor Malatya Haber

 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Özgür Özdemir, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sayın Bakanımız Malatya’ya geldiğinde, Malatya’da alternatif su kaynaklarının getirilmesi konusunda yardım istemiştik.

Sayın Bakanımızın ilgisi nedeniyle Ankara’ya gidip, bakanlıkta ilgili ve yetkililerle görüştük. Alternatif su kaynakları araştırıyoruz. Malatya’nın içme suyu kaynağı olan Kaptaj’dan gelen hat ile birlikte otomasyonu sağlayacağız. Şu anki mevcut suyumuz Malatya’ya yetiyor. Otomasyon sistemine geçince de, daha sistemli olarak su gelecek” ifadelerini kullandı.

MASKİ olarak son aylarda yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler de veren Özdemir, Malatya’nın 2 bin 500 lt/sn içme suyuna sahip olduğunu belirterek, “Bu suyu verimli bir şekilde kullandığımız zaman uzun yıllar bize hizmet edebilecek kapasitemiz var. Sıkıntı yaşamamak için yapmamız gereken en önemli iki şey kayıp ve kaçakların önüne geçmek. Üç aylık zaman zarfında 500 arızayı tespit ettik.

Bu kayıp ve arızaları gidererek, yaklaşık 100 lt/sn, yıllık 3 milyon 200 metreküp suyu şebekemize kazandırdık. Onun dışında Malatya halkımızın hakkını korumak ve gözetmek amacıyla kaçak su kullanımının üzerine giderek dört ayda yaklaşık bin civarında kaçak su kullanan kişi tespit ederek, gerekli işlemleri yaptık” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 943
Bu Ay : 4741
Toplam : 4741

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom