MADEM 1 Ayda 34 Seminer Verdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM), güçlü aile için eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

MADEM 1 Ayda 34 Seminer Verdi Malatya Kültür-Sanat

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi, aileyi güçlendiriyor.

Ekim ayında başlatılan 2014 – 2015 dönemi çalışmaları kapsamında Malatya il genelinde  “Aile Eğitimi”, “Evlilik Öncesi Eğitimi”, “Veli Eğitimi”, “Öğrenci Rehberliği”, “Yetişkin Eğitimi” alanlarında toplamda 600 seminer ve bireysel görüşmelerle yaklaşık 15 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Tüm ilçelerde eğitimler verilecek

MADEM Koordinatörü Eğitimci Uzman Pedagog Ferat Dalaman, ailenin gelişmesi ve güçlenmesi için; bireylerinin katılımcı, üretken, kendine yeterli hale gelmesi ve sorun çözme kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla koruyucu, önleyici, eğitici, geliştirici, rehberlik edici  “Aile Eğitimi” ve “Bireysel Aile Danışmanlığı” hizmeti verdiklerini kaydetti. 2012 yılının Nisan ayında hizmet vermeye başlayan MADEM’in kurulduğu günden bu yana birey ve ailelere yönelik birçok eğitim çalışması yaptığını anımsatan Ferat Dalaman, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın ‘Mutlu Aile Mutlu Toplum’ hedefini gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarımızı her geçen gün artırarak devam ettiriyoruz. Belediyemizin büyükşehir statüsüne kavuşması ile birlikte 2014 – 2015 döneminde çalışma alanlarımıza ilçeleri de dâhil ettik.

1 ayda 34 seminer verildi

Ferat Dalaman, Ekim ayı içerisinde Büyükşehir Belediyesi’nin 7 eğitim merkezinde 22 öğrenci semineri, 12 veli semineri olmak üzere toplamda 34 seminer verildiğini açıkladı. Ailelere her zaman destek olmaya hazır olduklarını belirten Dalaman, vatandaşların aile ilgili olarak karşılaştıkları sorunlarda kendilerine müracaat edebileceğini ve eğitim çalışmalarından yararlanabileceğini vurguladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 106
Bu Ay : 3550
Toplam : 3550

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom