Şenol'dan Atamalara Tepki

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol “Atamaları usulsüz olduğu ispatlanan şube müdürlerinin yaptığı mülakat, geçersiz ve usulsüzdür” iddiasında bulundu.

Şenol'dan Atamalara Tepki Malatya Eğitim

 Sendika binasında yaptığı açıklamada, müdür atamalarında haksızlık yapıldığını ileri sürüp eleştiren Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, “İlimizde okul ve kurum müdürü atamaları kapsamında yapılan mülakatlardan sonra açıklanan sonuçlar ibret vericidir. Adaletli bir atama sürecinde üyelerinin beceriksizliklerinden dolayı kadrolaşamayacağını anlayan malum sendika her türlü değeri hiçe sayarak üyelerini bir yerlere getirebilme gayretine girişmiştir” iddiasında bulundu.

“Bir önceki müdürlük değerlendirmelerinde müdürlük unvanını taşıyamadığı için verilen notla baraj altında bırakılan kişilerden bazıları son değerlendirmede yüksek puanlar almıştır. Bu kişilerin yüksek puanlar almasının esas nedeni malum sendikaya yaklaşmaları mıdır, soruyoruz?” diyen Şenol, “Aldığımız duyumlara göre örneğin iki soruya cevap veren ve çok yüksek puanlar alan müdür adayları bulunmaktadır. Dikkat çeken bir diğer husus da 90 ve üstü alan adayların tamamının malum sendika üyesi olmasıdır. Türkiye’nin hiçbir ilinde komisyonlarda müdür adaylarına Malatya’daki kadar düşük bir puanlama layık görülmemiştir” iddiaların öne sürdü.

“Atamalarının usulsüz olduğu ispatlanan şube müdürlerinin yaptığı mülakat da geçersiz ve usulsüzdür” iddiasında bulunan Şenol, “O kadar ki liyakat yoksunu şube müdürlerinden bazıları, vefat etmiş okul müdürlerine not verebilmiştir. Bilinmelidir ki, bu zihniyetle ne ilimizde ne de ülkemizde eğitimin kalitesini artırmak mümkün değildir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 549
Bu Ay : 7346
Toplam : 7346

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom