Malatya'da Gördüğüm En Güzel Manzara

"Her sınıfın bir yetimi var" kampanyasının başlatılması nedeniyle Malatya Öğretmenler Ortaokulunda program düzenlendi.

Malatya'da Gördüğüm En Güzel Manzara Malatya Eğitim

 Malatya’da, "Her sınıfın bir yetimi var" kampanyası başlatıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim Bir Sen ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından ortaklaşa "Her sınıfın bir yetimi var" kampanyasının başlatılması nedeniyle Malatya Öğretmenler Ortaokulunda program düzenlendi. Programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, "Milli Eğitim Bakanlığının Eylül ayı sonunda yayınlamış olduğu İnsani Yardımlaşma Vakfıyla bir ortaklık protokolü var. Bu protokol kapsamında Türkiye’deki bütün okulların ‘İyilikte Yarışan Sınıflar Kampanyası’ başlatıldı. Malatya’da da ilk 5 C sınıfında başlattık. Hayırlı olsun. Çocuklar bizim öncelikli amacımız önce sizlerin başarılı ve sağlıklı bir şekilde yetişmeniz ama bizler sadece kendimizi düşünerek değil, çevremizi ve içerisinde yaşadığımız toplumu da düşünerek hareket etmeliyiz. Dünyada bizim sahip olduğumuz imkanlara sahip olmayan birçok kardeşimiz var" diye konuştu.

İl Müftüsü Ümit Çimen de, “Malatya’ya geldiğim günden beri en önemli, en güzel ve en çok duygulandığım şey bu manzara. Öğrencilerimizin yetimlerle ilgili tavrı beni gerçekten duygulandırdı. Başka bir şey demeye bile gerek yok" diyerek peygamber efendimizin hadisi şeriflerinden örnekler verdi.

İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin ise yaptığı konuşmada, "Dünya üzerinde şu anda 200 milyon yetimden bahsediliyor. Sadece komşumuz olan Suriye’de 5 milyon yetim olduğu söyleniyor. Eğer bu yetimlere emin olun sizler sahip çıkmazsanız birçok illegal örgütün kucağına düşecekler. Mafyalar bu çocukları, yetimleri kullanacaklar. Bu çocuklar kimi zaman terör eylemlerinde kullanılacak. Bazı zaman organ mafyaları bu çocukların organlarını alacaklar” dedi.

Kampanya kapsamında gönüllü olan her sınıfa kumbara konulacak ve öğrenciler kendi aralarında yetimlere para toplayacak. 1 yıl sürecek kampanya da her sınıfta aylık 90 TL para toplanacak. Bu parayla yetimlerin 1 aylık giderleri karşılanacak. İHH'nın sisteminde yer alan yetimin fotoğrafı o sınıfa asılacak ve öğrenciler topladıkların paraların kime gittiğini görebilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 721
Bu Ay : 5087
Toplam : 5087

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom