İşte Sonbaharın Güzelliği

Malatya’dan Artvin İli’ne gidip, doğa gezisi sonbahar fotoğraflama programına katılan Gazeteci Alişan Hayırlı, “Sonbahar bir başkadır Şavşat’ta” dedi.

İşte Sonbaharın Güzelliği Malatya Haber

Alişan Hayırlı, Artvin Şavşat gezisi fotoğraflama programı hakkında şunları söyledi: 

“Sonbaharı, dökülen sarı ve kahverengi yaprak, sadece renklerin cümbüşü olarak görüyorsanız yanılırsınız. Şavşat’a sonbahar gelmiş de, memleketin geri kalan şehirleri kışı mı yaşıyor? Hayır. Her yere sonbahar gelir, bütün ağaçlar bu mevsimde yapraklarını döker, yollar gazellerle süslenir. Elbette. Peki, sonbaharı Şavşat’ta farklı kılan nedir?

Sonbahar gelince yerli ve yabancı profesyonel fotoğrafçıların objektifleri burada konumlanır, ünlü yazar ve şairlerin kalemleri buradan ilham alır, aşk ateşiyle yanan yürekler burada pişer, yorgun bedenler burada istirahate çekilir. Hülasa hüznün, ayrılığın, ıstırabın tarihi burada yeniden yazılır. Bu yüzden sonbahar medeniyetinin başkentidir, kalbidir, merkezidir Şavşat. Turuncu, sarı ve kızılın doğayla kaynaştığı güzel bir mevsim sonbahar.
Doğal hayatın, temiz havanın, yeşil yeryüzünün, masmavi gökyüzünün, şimdi sarının ve kahverenginin her türlü tonuna bürünmüş ormanların hayal diyarı…

Pınar burada pınar gibi kaynıyor, güneş burada güneş gibi doğuyor, ay burada ay gibi batıyor, kuş burada kuş gibi ötüyor, dereler burada dere gibi akıyor, sonbahar burada sonbahar gibi parlıyor.

Sonbahar; burada kırmızıya da, sarıya da, kahverengiye de, kızıla da, renklerin bütün tonlarına da yeniden hayat veriyor. Renkler; burada dalların, ormanların, ağaçların üzerinde, toprak üstüne yığılmış gazellerin içinde bir başka poz veriyor.

Şavşat, sonbahar renklerinin merkezi adeta.

İnsanlığın beton binalar arasında kaybettiği huzuru, güveni, umudu ve bütün bir ulvi değerleri Şavşat’ı baştan sona kuşatan sonbahar renklerinin arasında buluyorsunuz.”

Artvin İli’ne gidip, Şafşat doğa gezisi sonbahar fotoğraflama programına katılanlar, Efkar Tepesi, Tibet Kilisesi, Köprülü Köyü, Şavşat Karagöl, Meşeli Köyü, Aşıklar Tepesi ve Şavşat Kalesi’ni gezerek fotoğrafladıkları kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 288
Bu Ay : 2832
Toplam : 2832

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom