"Deneyimlerimizi Paylaşacağız"

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, beraberinde başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte, Battalgazi ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu.

Malatya Haber

Battalgazi ilçesindeki programa Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ev sahipliği yaparken, tarihi mekanlara yönelik yapılan gezi sonrası habercilere konuşan Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tecrübe paylaşımının önemine dikkat çekerek, “Malatya’mızın şirin ilçesi, en büyük metropol ilçesi Battalgazi’de bulunuyoruz.

Başkanımıza, kader arkadaşımıza sıcakkanlılıklarından dolayı kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. Belediyeler olarak dostluklarımızı pekiştirmek, karşılıklı deneyimlerimizi paylaşmak ve yetkili birim müdürlerimizin tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak amacıyla bu ziyaretimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Malatya’mızın bizim gönlümüzde yeri farklıdır. Selçuklu bölgesi olarak burada yapılan hizmetler, aynı şekilde geçmişte Kayseri’mize yapılan hizmetler adeta kardeşliğimizi pekiştirmektedir. Özellikle Selahattin Başkanımızın anlamlı restorasyon çalışması ile adeta bir tarihi ayağa kaldırması da bizleri son derece sevindirmiştir. Burada ki tecrübesini Battalgazi’deki diğer yerlere de taşıyacağından eminim” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Umarım Battalgazi ve Melikgazi arasında köprü noktasında manevi anlamda bir zihin atmosferi oluşmuştur diye düşünüyorum. Battalgazi’yi tarif ederken, Anadolu’yu anayurt yapan yer diyoruz. Kayseri de, bu fetih sürecinin içerisinde bizim kardeş şehrimizdir. Netice itibariyle Kayseri’nin o dönemdeki pehlivanı olan Ahmet Duran Gazi, Battalgazi türbesi olarak burada yatmakta ve Battalgazi’nin silah arkadaşıdır. Netice itibariyle iki ilçenin birbirlerini ziyaret etmeleri fikir alışverişinde bulunmaları önemli bir anekdottur diye düşünüyorum. Birim müdürleri ve başkan yardımcılarının birbirleriyle tanışmaları, kaynaşmaları, bilgi alışverişinde bulunmaları, hem Melikgazi hem de Battalgazi Belediyesi için faydalı olacağına inanmaktayım” diye konuştu.

Programa Merkez Valisi Yavuz Erkmen, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Melikgazi Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve beraberindeki heyet katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 801
Bu Ay : 5995
Toplam : 5995

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom