Fotoğraf Sergisine Yoğun İlgi

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından ailenin önemine vurgu yapmak amacıyla hazırlanan “Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında “Aile” temalıfotoğraf sergisiaçıldı.

Fotoğraf Sergisine Yoğun İlgi Malatya Kültür-Sanat

Proje kapsamında düzenlenen etkinliklerden biri olan “Aile” temalı ulusal fotoğraf yarışmasına 558 fotoğrafçının 1772 fotoğrafla katıldığı yarışma neticesinde dereceye giren ve sergilemeye hak kazanan eserlerin oluşturduğu sergiye büyük bir ilgi vardı.

Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen sergiye; Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı H. Uğur Polat, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve fotoğraf severler katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin kalkınması,gelişmesi, imarı anlamında yaptıkları çalışmaların yanı sıra şehrin sanat kültürünü geliştirecek çalışmalar yapmaya da özen gösterdiklerini söyledi.

Son yıllarda teknoloji ve iletişim araçlarının gelişmesi ile birlikte yıpranan değerlerin başında ailenin geldiğini söyleyen Çakır, bu kapsamda Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin yapmış olduğu “Hazinemiz Ailemiz” projesinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Fotoğraf Sanatı konuşamadığımız birçok şeyi ifade edebilir.

Fotoğraf sanatının öneminden de bahseden Başkan Çakır, fotoğraf sanatının konuşamadığımız birçok şeyi ifade etmede büyük bir role sahip olduğunu belirtti. Düzenlenen yarışmanın bu anlamda önemli olduğunu söyleyen Çakır, yarışmaya katılan herkese teşekkür etti.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin Malatya’yı bütünsel anlamda kavrayan bir yapı olduğunu ve Türkiye’ye örnek teşkil edecek çalışmalara imza attığını söyleyen Çakır, “ Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’ı yaptığı çalışmalardan ötürü tebrik ediyorum” dedi.

Fotoğraf Sanatçısı İsa Çelik, Malatya da bulunmaktan ve böyle bir etkinliğin içinde yer almaktan büyük bir mutluluk duyduğunu kaydetti.Belediyelerin kentin kalkınması yönünde yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra sanatsal faaliyetlere de arka çıkmasının anlamlı olduğunu söyleyen Çelik, bu konuda Malatya Büyükşehir Belediye Başkan’ı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Fotoğraf sanatının öneminden bahseden ve fotoğrafın sadece bir belge olmadığını aynı zamanda estetik kaygıda taşıması gerektiğini söyleyen Çelik, estetik anlayışının insana yaşama sevinci verdiğini ve insanı bütünsel insana götürdüğünü söyledi. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin, Malatya Kent Konseyi’nin ve MAFSAD’ın bu konuda göstermiş olduğu çabanın önemli olduğunu belirten Çelik, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sergi açılışı ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından jüri heyetinde yer alan Fotoğraf Sanatçısı İsa Çelik, Fotoğraf Sanatçısı Erden Cantürk, MAFSAD Başkanı İnan Orhan, Esenlik Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Erhan Soylu, Dr. Nihan Aladağ’a plaket takdimi yapıldı.

Sergi açılışından sonra İsa Çelik’in “Ateş Üstünde 55 Yıl” konulu söyleşi programı gerçekleşti. Söyleşi programında İsa Çelik, 55 yıla ilişkin fotoğraf sanatını slaytlar eşliğinde sundu. Programın sonunda katılımcılar fotoğraf sanatı ile ilgili çeşitli soruları Fotoğraf Sanatçısı İsa Çelik’e yönelttiler.

“Hazinemiz Ailemiz” temalı ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren isimler şu şekilde belirlendi.

Hüseyin Bostancı ( Konya) 3000 TL
Zehra Çöplü (İstanbul) 2000 TL
Rıdvan Çelik (Muş)   1000 TL

Mansiyon Bülent Suberk ( Bursa) 500 TL

Mansiyon ÜmmüKandilcioğlu (Ankara) 500 TL

Genel Sekreterlikten yapılan açıklamaya göre “Hazinemiz Ailemiz” temalı ulusal fotoğraf yarışması sergisi 31 Ekim Cuma gününe kadar Kongre Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 145
Bu Ay : 2629
Toplam : 2629

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom