Kardeş Belediye Olacaklar

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin olduğu kalabalık bir grup, Yeşilyurt Belediyesi ziyaret etti.

Kardeş Belediye Olacaklar Malatya Haber

Başkanı Hacı Uğur Polat ve Başkan Yardımcıları tarafından karşılanan ziyaretçiler, Gündüzbey, Yeşilyurt ve Kaptajı gezdi. Gezi programına MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’de katıldı.

Kayseri Melikgazi Belediyesi ile Yeşilyurt Belediyesi kardeş belediye olmak için ilk adımlarını attı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Geçtiğimiz günlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir bey ile Kayseri ziyaretimiz olmuştu. Yeni Türkiye ve Yeni Yeşilyurt bizim için çok önemli. Bu sebeple Türkiye ve Dünyanın neresinde uygulanmış, başarılmış, proje ve çalışmalar varsa onların tecrübelerinden ve birikimlerinden faydalanacağız. Kayseri ilimiz bizden yıllar öncesinde Büyükşehir olmuş ve bizim yeni başladığımız birçok uygulamayı, yapılanmayı çok önceden tamamlamıştır. Yeşilyurt Belediyesi olarak, Belediyemizi bölgesinde ve Ülkemizde, hak ettiği yere getirebilmek için gece gündüz demeden koşturacağız. Tecrübe ve bilgilerinden faydalanacağımız ne kadar kurum, kuruluş varsa tümünün kapısını çalacağız” dedi.

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise, “Meclislerimizin karar alma koşuluyla bugünün en anlamlı mesajı Malatya’mızın en önemli ilçelerinden biri olan Yeşilyurt’umuza, yine Kayserimizin büyük ilçelerinden biri olan Melikgazi’mizin kardeş olmasını sağlayacak yaklaşımı sergilemek için buradayız. Amacımız burada kültürel sosyal yönüyle, imar uygulamaları açısından örnek projelerle karşılıklı yararlanma ve şehrimize katkıda bulunmak. Malatya ile zaten Büyükşehrimizin bünyesinde çalışan kardeşlerimizin bir kısmının buraya gelmesiyle bu projenin başladığını görüyoruz” dedi.

Yeşilyurt gezisi sonrası, Merkez Valisi Yavuz Erkmen ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın da katıldığı programda, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat misafirlere kayısı takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 300
Bu Ay : 1829
Toplam : 1829

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom