Çocukları Neşelendirdiler

Malatya’da gösteri yapan palyaçolar, çocukları neşelendirdi.

Çocukları Neşelendirdiler Malatya Haber

TED Malatya Koleji tarafından yapılan açıklamada, “Almanya’dan gelen palyaçoları okulumuzda ağırladık. Goethe Enstitüsü'nün katkılarıyla ilkokul öğrencilerimize çok eğlenceli bir etkinlik düzenledik. Almancayı tanıtmak ve sevdirmek için Almanya’dan gelen palyaçolar, çocuklarımıza unutamayacakları bir gösteri düzenlediler. Gösterinin ardından Almanya’daki kardeş ilkokulumuzun öğrencilerimiz için hazırladıkları küçük hediyeler dağıtıldı” denildi.
Projeyi yöneten Alman Çocuk Vakfı'nın Başkanı Gerald Flinner, proje hakkında şöyle konuştu:

‘’Globalleşen dünyamızda önyargı, yabancı düşmanlığı ve ırkçılık giderek yaygınlaşıyor. Buna karşı bir şeyler yapmamız gerektiğine inanarak yola çıktık.

‘Flaxxini-Bir Dünya Turu’ adlı projemiz, ilkokul çocuklarımıza değişik kültürleri tanıtma ve uluslararası paylaşım fırsatını sunuyor. Çocukların yeniliklere karşı ne kadar açık olduğunu gözlemlemek çok güzel. Palyaço gösterisindeki aktif rolleri, yeni içeriklerin pozitif düşüncelerle yerleştiğinin bilimsel bir kanıtıdır. Bu proje ile üç binden fazla öğrenci ve 40 okulu birleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu projenin kültürler arası paylaşımı güçlendireceğine inanıyoruz. Dünya olarak kültürler arası paylaşıma ve entegrasyona ihtiyacımız var.

Yabancı olanı yabancı olarak değil de, bizden farklı olarak görebilirsek , korkunun ve itirazın yerini saygı alır. Flaxxini ile bunu başarabiliriz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 873
Bu Ay : 3357
Toplam : 3357

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom