Darende'de Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Malatya’nın Darende ilçesinde de törenlerle kutlandı.

Darende'de Cumhuriyet Bayramı Kutlandı Malatya İlçe

Kaymakamlık makamındaki düzenlenen bayramlaşmanın ardından Darende güreş alanındaki törende Kaymakam Bünyamin Kuş, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Garnizon Komutanı Üst teğmen Rauf Özgenç öğrencilerin ve halkın bayramlarını kutladı.

Programa öğrencilerin yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Saygı duruşunu takiben istiklal Marşımızın söylenmesinin ardından günün anlamı ile ilgili bir konuşma yapan Kaymakam Bünyamin Kuş, "Cumhuriyetin ilanına gelinceye kadar o süreç o noktaya gelinceye kadar Türkiye toplumu ülkemiz büyük badireler atlatarak ve kurtuluş savaşını kazanarak geldi. Bu zorlu süreçti bu zorlu süreç cumhuriyetin ilanı ile birlikte taçlandırılmış oldu mevcut yönetimler içerisinde en güzel cumhuriyet olduğunu halkın kendi kendini yönetiminin cumhuriyet olduğunu biliyoruz " dedi.

Tören, öğrencilerin okuduğu şiirlerden sonra yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi, halk oyunlarının gösterilerinin ardından resmi geçit töreni ile sona erdi.

Törenlere, Kaymakam Bünyamin Kuş,Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Jandarma Komutanı Üst teğmen Rauf Özgenç, Emniyet Müdürü Arif Köse, Cumhuriyet Savcısı Fatih Yol, daire müdürleri, S.T.K temsilcileri ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 468
Bu Ay : 3112
Toplam : 3112

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom