CHP Teşkilatı Atatürk Anıtına Çelenk Koydu

Cumhuriyet Bayramı’nın 91’nci yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya teşkilatı, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

CHP Teşkilatı Atatürk Anıtına Çelenk Koydu Malatya Haber

 Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasından sonra konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Karaman’da üzücü olay yaşandı. Umarım mahsur kalanlar ailelerine kavuşabilirler” diyerek, daha sonra özetle şunları söyledi:

“Bu tür bayramlar insanları birleştirmeye çalışma gerekirken, son dönemlerde AKP, insanları bölmeye çalışmaktadır. 29 Ekim bayramları büyük coşkuyla kutlanması gerekir. Bugün bayram coşkuyla kutlanması gerekirken, Cumhurbaşkanının yeni oturduğu saray da, kaçak olduğundan, bu bile bayramın var oluş sebebine aykırıdır.

Cumhuriyet sadece bu partinin Cumhuriyeti değildir. Bu Cumhuriyet herkesin Cumhuriyetidir. Cumhuriyetin değerleri ve imkanlarıyla oturdukları yerlerde cumhuriyetin değerleriyle hesaplaşmaya çalışıyorlar. Hem de Türkiye’yi Avrupa ve batıya değil, Atatürk’ün gösterdiği hedeflere değil, maalesef hedeflerini orta doğuya çevirmiş durumdalar. Bizim var olmamıza sebep olan Cumhuriyete herkesin sahip çıkması gerekiyor.“

CHP il başkanı Enver Kiraz da, Karaman’da yaşanan üzüntüyü dile getirip, “Bu üzücü olayın gölgesinde Cumhuriyet eyit Bayramı’nın yıldönümü kutluyoruz. İşçi ve emekçilerimizin biran önce sağ olarak kurtarılmasını diliyorum.29 Ekim 1923’de kurulan Cumhuriyete hepimizin sahip çıkması gerekir. Cumhuriyete sahip çıkmak gibi önemli sorumluluk ve görevlerimiz var. Atatürk, Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurdu. İki sine de sahip çıkmaya devam edeceğiz. “şeklinde konuştu.

Bu arada Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Malatya Şubesi de Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 802
Bu Ay : 14978
Toplam : 14978

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom