Beydağı'nda 2 Günlük Kamp Yaptılar

Malatya Öncü Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü izcileri Beydağı Tabiat Parkında iki günlük çadırlı kamp yaptı.

Beydağı'nda 2 Günlük Kamp Yaptılar Malatya Haber

 Kampla ilgili bilgi veren Malatya Öncü Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Cengiz Uğur, "Kamp sayesinde İzcilerimiz hem izcilik çalışmalarında öğrendikleri izcilik bilgi ve becerilerini yerinde uygulama imkanı buluyorlar. Hem de doğayla iç içe yaşamanın keyfini yaşıyorlar, hem de zorluklara karşı mücadele etme becerilerini elde ediyorlar" dedi.

"İZCİLER, TEORİK BİLGİLER ÖĞRENİYOR"

Uğur, izcilerin kamp yapmasını çok önemsediklerini ve düzenli olarak farklı alanlarda kamp çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

İzcilerin kamplar sayesinde teorik bilgiler öğrendiklerini kaydederek, "İzcilerimiz haftalık kapalı alan çalışmalarında teorik olarak izcilikle ilgili bilgiler öğreniyorlar. Bu öğrendiklerini en güzel uygulama alanı çadırlı birkaç günlük Kamplardır.

Bu sayede çadır kurma, çadırda matlar üzerinde tulumlarda gece uyuma ve gece nöbet tutma, zorluklara karşı hayatı idame etmek için çeşitli tesisler yapma gibi birçok güzelliği bir arada yaşıyorlar. Yine Doğa Yürüyüşleri yaparak şehir hayatındaki o beton yığınları arasındaki yorgunluklarını atma, okul ve dershane gibi yoğun ders stresini de üzerlerinden atarak, temiz havayla iç içe birkaç günün keyfini yaşıyorlar. Bütün bu bahsettiğimiz güzelliklerin yanı sıra hayata hazırlanmış da oluyorlar. Bedenen zihnen ve kişilik olarak da kendilerini geliştirmiş oluyorlar" şeklinde konuştu.

"GÜZEL BİR KAMP OLDU"

Beydağı Tabiat Parkı'nda 2 gün süren bir kamp yaptıklarını dile getiren Uğur, "Kampımız oldukça verimli ve güzel geçti. İzcilerimiz hem eğlendiler hem de teorik bilgiler aldılar. Kampımızı bu güzel mekanda yapma fırsatı verdiği ve bizleri kamp alanında ziyaret ederek izcilerimizle konuşup onlara bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik eden Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürümüz Ayhan Deligöz’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Sayın Kerem Yıldırım'a da, izcilerimizi ziyaretinden dolayı kutlayıp teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 812
Bu Ay : 1330
Toplam : 1330

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom