Yeşilyurt'un 5 Yıllık Planı Kitaplaştırldı

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediyesi 2015-2019 stratejik plan hazırlanarak kitaplaştırıldı.

Yeşilyurt'un 5 Yıllık Planı Kitaplaştırldı Malatya Haber

 Kitaplaştırılan stratejik plan kurum, kuruluş ve ilgili birimlere dağıtımı yapılırken www.malatyayesilyurt.bel.tr adresinden yayınlandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Stratejik Planımızı gerçekçi, uygulanabilir, yol gösterici ve katılımcı bir anlayışla hazırladık diyerek, “Stratejik Plan ile kurum bulunduğu nokta ile ulaşmayı hedeflediği nokta arasındaki yolu tarif etmektedir. Stratejik planımızı hazırlarken bir durum tespiti yaparak, Yeşilyurt’umuzu planlı büyütmenin, sanayi, ticaret, tarım alanlarında ve sosyokültürel olarak geliştirmenin, örnek projelerle geleceğe taşımanın gayretinde olduk” ifadelerini kullandı.

Polat, “Bilgi Çağı’nın gerektirdiği, kent yaşamını kolaylaştıran planlı programlı faaliyetlerin yürütülmesinde yerel yönetimlere büyük görevler düşmektedir. Bizler yerel yöneticiler olarak halkımızın güven ve desteği ile onların dilek, temenni ve önerilerine dayalı, katılımcı ve şeffaf hizmet sunmak gayesiyle birlik, aidiyet ve dayanışma duygusu içerisinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Başkan Polat, “Yapılan araştırmalar ve uygulamalarda Stratejik yönetim düşüncesini uygulamaya koyan toplum ve organizasyonlar başarı sağlamışlardır. Stratejik yönetim, uzun dönemli sabır, enerji ve çaba isteyen bir konudur. Bu düşünceler ışığında, uzun bir çalışmanın eseri olarak ortaya koyduğumuz bu çalışma ile beş yıllık stratejik planımızı tamamlayarak, www.malatyayesilyurt.bel.tr internet sitemiz olmak üzere kitaplaştırarak sunumunu gerçekleştirdik.

Stratejik planımız, yerel yönetim anlayışında meydana gelecek yenilikler, değişimler ve gelişmeler ışığında, zaman zaman revize edilebilir. Bu anlamda, bir taraftan yeniliklerin öncüsü olmaya çalışırken, diğer taraftan da takipçisi olacağımızı belirtmeliyiz. Sahip olduğumuz kaynakları, en etkili ve verimli bir biçimde kullanarak milletimizin hizmetine sunabilmek, bütün yerel yönetimlerin olduğu gibi bizim de önceliğimiz ve asli görevimizdir” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Başarı sağlamak ve başarıyı engelleyen sorun alanlarını ortadan kaldırmak adına, bu çalışmanın faaliyetlerimizde yol gösterici olacağına, bütün birimlerimizin planlamaya bağlı kalarak hareket edeceklerine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 639
Bu Ay : 1157
Toplam : 1157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom