Mehmetçik Dersanelerine Kitap Yardımı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde üniversiteye hazırlanan gençler için hizmet veren Mehmetçik Dershanelerine kaynak kitap yardımı gerçekleştirildi.

Mehmetçik Dersanelerine Kitap Yardımı Malatya Eğitim

 Yardımlardan, toplam 3 bin 200 öğrenci yararlanacak. 

Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende Final eğitim Kurumları ve Mehmetçik Dershaneleri işbirliği ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki orta öğretim çağına gelmiş ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere kaynak kitap yardımı yapıldı. Törene 2’nci Ordu İdari Kurmay Başkanı Kurmay Albay Cumhur Kıcanaoğlu, Final Dergisi Dershaneleri Kurucusu Eyüp Bilbay, Malatya Vergi Müfettişleri Grup Başkanı Mahmut Polat ile birlikte davetliler katıldı.

Törende konuşan Final Dergisi Dershaneleri Kurucusu Eyüp Bilbay, “Doğu ve Güneydoğu’da imkansızlıkları nedeniyle özel dershanelere devam edemeyen, hatta kendi illerinde kütüphanelerde ve kitapevlerinde kitap temin edemeyen o yöredeki evlatlarımızı yetiştirmek üzere önümüzdeki bir öğretim yılı boyunca kullanacakları kitap setlerini, yaprak testlerini ve iki tanede deneme sınavı da yaparak onlarında puan kartlarını ileterek öğretim yılı içerisinde de mutlaka bu öğretiminde takipçisi olarak öğrencilerimizi üniversite sınavlarına hazırlıyoruz. Burada bir tek amacımız var, bunlara mutlak ve mutlak bu öğrencilere üniversite kapılarını aralamaktır, bu öğrencileri üniversiteli yapmaktır. Özellikle ben burada Mehmetçiğe teşekkür ediyorum. Asil görevinin savunma olmasına rağmen ikinci gönüllü görev olarak eğitim işini yürütüyorlar” diye konuştu.

2’nci Ordu İdari Kurmay Başkanı Kurmay Albay Cumhur Kıcanaoğlu ise şunları söyledi: “Bilim ve teknolojinin sürekli olarak kendisini yenilediği çağında; eğitimin, buna bağlı olarak kaliteli yüksek eğitim ve öğretimin önemi giderek artmaktadır. Büyük önder Atatürk’ün belirttiği üzere ‘Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmak’ hepimizin öncelikli hedefidir. Milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerinin birlik ve kurumları, konuşlu oldukları il, ilçe ve köylerimizde yaratacağı etkileşim ortamı içerisinde halkımıza destek olmayı vazifeleri arasında saymaktadır. Bu kapsamda; her yıl gençlerimizi üniversite sınavlarına hazırlamak maksadıyla kurulan Mehmetçik Dershanelerinde üniversite sınavlarına hazırlık kursları düzenlenmektedir.

Bu çabamıza başta valiliklerimiz il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri olmak üzere çeşitli kurum ve kuruşlardan aldığımız destek, bu konudaki inancımızı pekiştirmekte, daha büyük hedeflere ulaşma yolunda bizlere güç ve moral kaynağı olmaktadır. Bugün teslim edilecek üniversiteye hazırlık kitap setleri, birlik ve kurumlarımızdan gelen temsilci arkadaşlarımız vasıtasıyla yeterli imkanı olmayan ilçelerimizde faaliyet gösteren Mehmetçik Dershanelerine götürülecek ve gençlerimizin hizmetine sunulacaktır. Yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin yetişmesine vermiş olduğunuz bu özel ve anlamlı destek için teşekkür ediyorum.”

2’nci Ordu İdari Kurmay Başkanı Kurmay Albay Cumhur Kıcanaoğlu, geleneksel hale getirilen kaynak kitap yardımlarından dolayı Eyüp Bilbay’a teşekkür ederek, plaket ve teşekkür belgesi verdi.

Tören sembolik olarak kitap tesliminden sonra sona erdi ve kitaplar Ağrı Doğubeyazıt, Erzincan, Aziziye, Palandöken, Yakutiye, Siirt, Şanlıurfa, Bitlis-Tatvan, Bayburt, Malatya, Elazığ, Iğdır, Kars-Sarıkamış, Hakkari-Çukur’ca ve diğer il ve ilçe merkezlerine gönderildi. Kaynak kitaplarından toplam 3 bin 200 öğrenci yararlanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 94
Bu Ay : 1676
Toplam : 1676

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom