Kazı Yapılmadan Arıza Tespiti Yapılacak

Yerin altında bulunan kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen arızalar kazılmadan görüntülü bir şekilde tespit edilmeye başlandığı belirtildi.

Kazı Yapılmadan Arıza Tespiti Yapılacak Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, konu ile bilgi vererek, yer altından giden ve güzergahı bilinmeyen atık su hatlarının yeni cihazlarla birlikte 15 metre derinliğe kadar tespit edilebileceğini belirtti. Özdemir, "Şimdiye kadar güzergahı bilinmeyen hatların tespiti kazı yapılarak bulunmaya çalışılıyordu.

Daha önce yapılan kanalizasyon çalışmaları yerin kazılmasına ve asfaltın daha çok zedelenmesine sebep oluyordu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, Malatya’nın gelecek 30 yılının planlaması için teknolojik çalışmalara ihtiyacı olduğunu belirtmişti. Bizler de bu doğrultuda, eski usulle yapılan çalışmaların maliyeti artırdığını, yeni teknolojilerle hem işin hızlı yürüyeceğini, hem de maliyetinin düşeceğini göz önünde bulundurarak, gerekli planlamalarımızı yaptık. Kullandığımız bu sistem ile arızalar noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Ayrıca yerin altında bulunan kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen arızalar görüntülü bir şekilde tespit edilecek. Sistem sayesinde kanalizasyon hatlarında oluşan kırılma, çatlama, çökme veya herhangi bir arıza görüntülü tespit edilerek, noktasal müdahaleler yapılabilecektir " dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 731
Bu Ay : 4529
Toplam : 4529

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom