Fotoğraf Severler Bir Araya Geldi

Fotoğraf severler Fotoğraf Söyleşisinde Bir araya Geldi.

Fotoğraf Severler Bir Araya Geldi Malatya Kültür-Sanat

 Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından “Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında “Fotoğraf” üzerine bir söyleşi programı düzenlendi. Aile temalı ulusal fotoğraf yarışması değerlendirmesi için Malatya’ya gelen Fotoğraf Sanatçısı Erden Cantürk fotoğrafseverler ile bir araya geldi.

Kent Konseyi Toplantı Salonunda düzenlenen söyleşi programına Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, MAFSAD Başkanı İnan Orhan ve fotoğraf severler katıldı.

MAFSAD Başkanı İnan Orhan,  Erden Cantürk’ün başarılı bir portre fotoğrafçısı olduğunu söyleyerek, birarada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, fotoğraf sanatının sadece kağıt üzerine aktarılmış bir resim olmadığını, duyguların ve düşüncelerin kağıda aktarılmış hali olduğunu söyledi. Dünyada görselliğin ön planda olduğu bir çağda bir fotoğraf karesinin çok şeyi ifade edebildiğini vurgulayan Batar, bir fotoğraf karesi içinde birçok mesajı bulabileceğimizi,  bir fotoğraf karesi ile hayatımızda ciddi değişimler yaşayabileceğimizi bu yüzden fotoğraf sanatı ve fotoğrafçılığın çok önemli olduğunu söyledi. 

Aile temalı ulusal fotoğraf yarışmasında da amaçlarının en kıymetlimiz olan aileyi fotoğraf sanatı ile anlatmayı amaçladıklarını söyleyen Batar, “Bu vesile ile bugün aramızda bulunan Fotoğraf Sanatçısı Erden Cantürk Hocamıza, MAFSAD Başkanı İnan Orhan’a ve dernek üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Fotoğraf sanatçısı Erden Cantürk, Malatya’nın kendisi için çok özel ve anlamlı bir kent olduğunu söyleyerek burada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Geleneksel yaşamı çok önemsediğini söyleyen Cantürk, Arguvan ilçesinin bu yönden kendisine çok şey kattığını ve defalarca Arguvan’a gittiğini kaydetti.
Fotoğrafçılık sanatının öneminden ve hayatına kattığı güzelliklerden bahseden Cantürk, fotoğrafçılık sanatı ile Anadolu insanının misafirperverliğini gördüğünü ve bu vesile ile her yerde bir ev sahibi olduğunu söyledi. Fotoğrafçılığın fotoğrafçıya önemli kültürel birikim kazandırdığını söyleyen Cantürk, “Fotoğrafçılık insanın bakış açısını değiştirir” dedi.

Fotoğrafçılığın bir avcılık olmadığını ve fotoğrafçının kendisini avcı olarak görmemesi gerektiğini söyleyen Cantürk, fotoğrafın para kazanma aracı olarak görülmemesi gerektiğini de ifade etti. Fotoğraf çekimi için özel bir mekân olmadığını yerin metrelerce altında bile fotoğraf çekiminin ayrı bir güzelliğinin olduğunu söyleyen Cantürk, “Fotoğraflar kitap veya sergilerle paylaşılabilirse bir anlamı olur” dedi.

Cantürk, düzenlenen programın anlamlı olduğunu söyleyerek Kent Konseyi Genel Sekreterliğine ve MAFSAD’a teşekkür etti.

Aile Temalı Sergi 27 Ekim Pazartesi

Ayrıca Genel Sekreterlikten yapılan açıklamaya göre “Aile” temalı ulusal fotoğraf yarışması sonuçları 27 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Kongre Kültür Merkezinde yapılacak sergi ile açıklanacağı ve herkesin davetli olduğu bildirildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 1044
Bu Ay : 1779
Toplam : 1779

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom