Teşekkürlerini Böyle İfade Ettiler

Malatya merkez ilçe Battalgazi Belediyesi’nin şehir merkezinde yapmayı planladığı yeşil Kuşak Projesi’ne destek vereceğini söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, bilboardla teşekkür edildi.

Teşekkürlerini Böyle İfade Ettiler Malatya İlçe

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan imzasıyla şehrin birçok yerindeki biloardlara, “Sayın Başbakanımızın Yeşil Kuşak Projesi’ne desteklerinden dolayı Battalgazi halkı adına teşekkür ederiz” yazısı asıldı.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Yeşil Kuşak Projesi Malatya’mıza hayırlı olsun. Yani 100 yıllık bir projenin biranda gerçekleşmesi münasebetiyle Başbakanımız a ve Hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz. TOKİ Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız, gerek milletvekillerimiz, gerek diğer belediye başkanlarımızın Malatya’nın bu “Yeşil Kuşak” projesini kabullenmeleri ve sivil toplum örgütlerinin, hemşerilerimizin, işadamlarımızın bu konuda irade kararlılığı, netice olarak kısa bir zaman içerisinde gerçekleştirilmesi yolunda önemli bir merhalenin gerçekleşmesi Malatya açısında önemli bir adımdır.

Şunu da ifade edeyim; daha önce DSİ’nin 33 dönüm olan yeri, Yeşil Kuşak projesi kapsamında ve hizmet binası yapımı noktasında Başbakanlık onayını almıştık. Başbakanımızın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yaptığı toplantıdaki konuşmasında, artık Malatya’mız için Battalgazi tarafında bulunmayan hastanenin biran evvel yapılması noktasında Sağlık Bakanına talimatını verdiğini ve Sağlık Bakanının da bunu yapacağını ifade ettiğini ifade ettiler. Ve Yeşil Kuşak Projesi kapsamı içerisinde gerek stadyumun yeri, gerek kapılı spor salonunun yeri, gerek Şehit Kemal Endüstri Meslek Lisesi ve Atatürk Kız Lisesi’nin yeri ile ilgili yaklaşık 200 dönümlük alanın şehir merkezinde Şehir Parkı olabilecek bir şekilde Malatya’nın akciğeri konumundaki bir yerin, başbakanımızın vermiş olduğu müjde ile gerçekleştirme anlamında önemli bir merhaleyi kat etmiş olduk.

Artık bundan sonraki süreçte bizler el birliği ile gayret ederek, Malatya’nın akciğerini oluşturmak ve Yeşil Kuşağı oluşturmak, oranın çağdaş ve modern anlamda Malatya’ya kazandırılması noktasındaki çabalarımız, gayretlerimiz bundan sonra yapım süreci olarak devam edecek” diyerek, 10 Ekim’de Malatya’ya gelen Başbakan Davutoğlu’nun müjdesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 352
Bu Ay : 870
Toplam : 870

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom