Bir Aya Kalmaz Hizmet Verecekler

Trambüs , 24 ve 18 metrelik toplam 12 adet olarak hizmet verecek. Bu da 5-6 dakikada bir aracın kalkacağını göstermektedir.

Bir Aya Kalmaz  Hizmet Verecekler Malatya Ekonomi

 Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete hazırlanan trambüste sona yaklaşıldığı bildirildi. 
Trambüs hattının birinci etap çalışmaları tamamlandı. Üniversite - MAŞTİ arasında çalışacak olan trambüsün test sürüşlerine devam ediliyor.

Belediye Basın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Battalgazi kavşağı ile Mal-Et arasında yapılan test sürüşünde hiçbir sorun yaşanmazken, trambüsün hızı, sessizliği ve manevra kabiliyeti test sürüşlerini takip edenler tarafından tam not aldı” ifadeleri kullanıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı, Ulaşım Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürü Zeki Hedekoğlu trambüs test sürüşü ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Gidiş-Geliş hattının yaklaşık 40 kilometre olduğunu ve son 2 kavşak haricindeki çalışmaların bitirildiğini belirten Zeki Hedekoğlu, “Şu anda Araştırma hastanesi girişi ile Üniversite Jandarma tarafındaki çıkışı dışında hattımız tamamlanmış durumda. Hattımızda dokuz adet trafo bulunmakta. Hattımızdaki bu trafoların çalışmaları tamamlandı. Herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde hattımızı bir ay içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Trambüs hattının, Malatya’yı 3 noktadan besleyen elektrik şebekesine bağlandığı için kısmi elektrik kesintilerinden etkilenmeyeceğini belirten Hedekoğlu, “Trambüsün elektrik hattı bu üç noktadan da beslendiği için Malatya’nın yüzde yüz elektriği kesilmediği müddetçe hattımızda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Genel bir elektrik kesintisi durumunda da dizel jeneratör sayesinde, aracımız gideceği yere kadar gidip seferini tamamlamış olacaktır” şeklinde konuştu.

24 ve 18 metrelik toplam 12 adet trambüs aracının hizmet vereceğini kaydeden Hedekoğlu, “Trambüslerimizde yolcu sayısı oturan ve ayakta olmak üzere toplam 270 kişidir. Bizim on tane 24 metrelik iki tane de 18 metrelik aracımız bulunmaktadır. Hattımız yaklaşık gidiş-geliş 50 dakika sürmektedir. Bu da 5-6 dakikada bir aracın kalkacağını göstermektedir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 300
Bu Ay : 1829
Toplam : 1829

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom