Yıldız Milletvekilliği İçin İstifasını Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Arif Yıldız, milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığı görevinden ayrılacağını açıkladı.

Yıldız Milletvekilliği İçin İstifasını Verdi Malatya Siyaset

 MHP il binasında MHP ilçe başkanları ile partili yöneticilerinde katıldığı bir basın toplantısı düzenleyen MHP İl Başkanı Arif Yıldız, “Hemşerilerimizin haklarını savunabilmek ve kamu mallarının yandaşlara peşkeş çekilmesine engel olabilmek adına gerektiğinde suç duyurusunda bulunduk, gerektiğinde davaya müdahil olduk. Gerektiğinde doğru işler yapılabilmesi için tavsiyelerde bulunduk. Gerektiğinde yol gösterdik. İl Başkanlığı yaptığım 15 Ocak 2011 tarihinden beri insanımıza doğruları anlatarak ve doğrunun yanında duruş göstererek bilgilendirmeye çalıştık. Biz doğruları yaparken bazen AKP bazen de CHP bizimle birlikte hareket etti. Ancak bizler sürekli doğruları yaptık.

Bazen yaptıklarımız partimizin ve bizim aleyhimize de olsa devletimizin ve Milletimizin lehine ise biz yine o doğruları yapmaya devam ettik. Çünkü biz bu vatanı ve Milleti karşılıksız sevdik. Bazen üzüldük bazen sevindik ama bu Millete hizmet etmekten her zaman şeref duyduk” dedi.

Yıldız şunları söyledi:

“Ankara Hukuk Fakültesinde öğrenciyken Ülkü Ocağı Teşkilatlarında çalıştım. Avukatlığa başladığımdan bu yana hem Ülkü Ocaklarının ve hem de Partimin her türlü sıkıntılarında yanlarında oldum. 1999-2002 yılları arasında Malatya Merkez İlçe Başkanı olarak Milletime, Malatya’ma ve Partime hizmet ettim. 2002 yılında Partimden 4. Sıra Milletvekili adayı oldum. Türkiye’de listelere giren en genç adaylardan biriydim.

15 Ocak 2011 tarihinden bu tarihe kadar Malatya İl Başkanı olarak hizmet etmeye devam ettim. Bu defa Cenab-ı Hak’kın takdirine, Bilge Liderim, sayın Genel Başkanımın teveccühüne nail olursam, hemşerilerim de tercih ederse; Milletime, Malatyalı hemşerilerime ve dava arkadaşlarıma Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hizmet etmek arzusundayım.

Bu nedenle gururla ve şerefle taşımaya çalıştığım İl Başkanlığı görevimden ayrılmak ve Milletvekili aday adayı olmak üzere Genel Merkez sayın yetkililerine müracaat edeceğim. Birlikte çalıştığımız süre içerisinde bilerek yanlış yapmadım. Ancak hepimiz insanız ve hata yapmak insana mahsustur. Birbirimize hakkımız geçmiştir. Benim hakkım sizlerde var ise hakkımı helal ediyorum. Sizlerin hakkı bana geçti ise haklarınızı helal etmenizi diliyorum. Hepinizden Allah razı olsun.”

MHP İl Başkanı Yıldız’a kadın kolları tarafından hizmetlerinin anısına bir buket çiçek takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 8
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom