Engelli Öğrenciler İstanbul'da Buluşacak

Görme engelli üniversite öğrencilerinin İstanbul'da buluşacakları ve programa Malatya’dan da öğrencilerin katılacağı bildirildi.

Engelli Öğrenciler İstanbul'da Buluşacak Malatya Eğitim

 İnönü Üniversitesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Eğitimde Görme Engelliler Derneği Başkanlığının düzenlemiş olduğu' Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Projesi' kapsamında 25 üniversitenin engelli öğrencisi bir araya gelerek İstanbul ve Ankara’da iki toplantı gerçekleştirecektir. İlk toplantı 28-30 Kasım tarihlerinde İstanbul’da yapılacaktır. 

Farklı engel grupları birbirini tanıma imkanı bulurken hak temelli yaklaşım,erişebilirlik standartları ve fırsat eşitliği gibi konularda eğitimler verilecektir” ifadeleri kullanıldı.

“Üniversitemizde katılmak isteyen engelli öğrencilerin 3 kasım Pazartesi tarihine kadar  ww.engelsizuniversite.org başvuru formu internet adresinde bulunan online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir” denilen açıklamada, ilgilenen öğrencilerin ayrıntılı bilgi için Sağlık Kültür Ve Spor Daire Başkanlığı Sağlık Merkezindeki Engelli Destek Birimine başvurabilecekleri kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 106
Bu Ay : 6903
Toplam : 6903

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom