'Muhtarlar Ayrım Yapmamalı'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Muhtarlar ayrım yapmamalı. Tarafsız davranmak gerekiyor” dedi.

'Muhtarlar Ayrım Yapmamalı' Malatya Siyaset

Ağbaba, beraberinde İl Başkanı Enver Kiraz, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, belediye meclis üyeleri ve parti yöneticileriyle birlikte kısa bir süre önce kurulan Yeşilyurt Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şahbaz, derneklerini siyasi düzeyde ilk ziyaret eden partinin CHP olduğunu belirterek, ziyaretten büyük onur duyduklarını kaydetti.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise, “Yeşilyurt Muhtarlar Derneği’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istedik. Muhtarların hakları konusunda ve mahallelere hizmet noktasında önemli çalışmalar yapacağınızı biliyoruz.”dedi.

"ÖRGÜTLENMEK HAYATIN HER LANINDA ÖNEMLİ"

“Örgütlenmek hayatın her alanında önemli. Muhtarlarımızın da örgütlenmesini, dernekleşmelerini önemsiyoruz” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bu örgütlenme sizler için olumlu sonuçlar doğuracaktır. Derneğinizde tecrübeli muhtarlarımız yeni muhtarlara deneyimlerini aktarırlar. Yeni ve güzel işlere adım atılır. Ben de CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütüyorum. Yerel yönetimler denildiğinde sadece belediye başkanlığı akla gelmemeli. Bunun içerisinde meclis üyeleri,il genel meclis üyelikleri var. En önemlisi muhtarlıklar var. Umarım benim de sizlere katkım olur. Belediyelerimizin tecrübelerini, projelerini uygulamak isteriz. Muhtarlarla birlikte örnek projeler yaparız. Muhtarlarımızın Malatya dışında örnek gösterilecek mahalleleri görmesi için çalışmalar yaparız. Belediyelerimizle ortak çalışmalar yaparız”dedi.

“MUHTARLAR AYRIM YAPMAMALI”

Muhtarların Türkiye’nin en demokratik yollarıyla seçilen kişiler olduğunu hatırlatan Ağbaba “Bu tür kuruluşların siyasetin içine girmemeli. Toplumun her kesiminden oy alıyor, muhtar seçiliyorsunuz.Bu nedenle tarafsız davranmak gerekiyor” İfadelerini kullandı.

" MALATYA’NIN MİLLETVEKİLİYİM"

“Türkiye zor günler geçiriyor. Malatya ekonomik olarak zor günler geçiriyor” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Malatya’ya yapılan haksızlıkları, hukuksuzlukları kim yaparsa yapsın -Başbakan olsun, Bakanlar olsun- karşı çıkmaya devam edeceğiz. Hem TBMM’de hem de çeşitli platformlarda dile getirmeye devam edeceğiz. Malatya’ya sulamadan-trafiğe, kentleşmeden-tarıma yapılan tüm haksızlıkları gündeme getiriyorum.Bunu yaparken oy versin vermesin her Malatyalının Milletvekili olduğumu biliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 100
Bu Ay : 1668
Toplam : 1668

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom