Barışa Çocuk Gözüyle Bakılabilse

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi, son zamanlarda hem ülke genelinde hem de dünya genelinde yaşanan olumsuzluklara tepki göstermek amacıyla “Çocuk Gözüyle Barış” etkinliği altında dilek balonu uçurdular.

Barışa Çocuk Gözüyle Bakılabilse Türkiye-Dünya

Çocuklar Barış için Güvercin ve Dilek Balonu Uçurdu.

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi, son zamanlarda hem ülke genelinde hem de dünya genelinde yaşanan olumsuzluklara tepki göstermek amacıyla “Çocuk Gözüyle Barış” etkinliği altında dilek balonu uçurdular.

Kapalı Çarşı üzerinde düzenlenen etkinliğe Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Kardelen Özdemir, Çocuk Meclisi üyeleri ve vatandaşlar büyük bir ilgi gösterdi.

Çocuk Meclisi üyesi Hatice Beyza Hadiç yaptığı basın açıklamasında savaş ve kavgaların olumsuz etkilerini en fazla çocuklar üzerinde hissedildiğini, savaşın en masumlarının çocuklar olurken, yine savaşın en çok vurduğu kişilerin çocuklar olduğunu söyledi.  Hadiç, savaşlarda çocukların hepsinin ölmediğini, bir kısmının anne-babasız yani kimsesiz kaldığını, bir kısmının ise doğup büyüdüğü ülkesini, evini terketmek zorunda kaldığını belirtti.

Hadiç, çocuk meclisi olarak büyüklerin para ve iktidar kavgalarına çocukları dâhil etmemelerini, çocuk olarak sokaklarda kaçmayı değil sek sek oynamayı, ip atlamayı, top koşturmayı istediklerini vurguladı. Büyüklerden, çocukların ölmediği ve savaşın olmadığı bir gelecek istediklerini ifade eden Hadiç, “Barış adına gökyüzüne bırakacağımız güvercinler ve dilek balonları gibi çocuklarında savaş ve kavga meydanlarında olmadan gökyüzünün altında korkusuzca oynamalarını istiyoruz” dedi.

Barış adına atılan her adımı çocuk meclisi olarak desteklediklerini söyleyen Hadiç, çocuk meclisi üyelerine ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a teşekkür etti.

Program boyunca çocuklar “Çocukların yeri savaş meydanları değil, oyun parkları olmalı/ Büyümek istemiyorum, çünkü büyükler savaş istiyor / Kral çıplak! Savaşı isteyen herkes utanılacak halde / Karanlığa küfretme bir fener de sen yak /  Savaş;  yetim çocuk, öksüz çocuk doğurmaz mı?/ Ben büyümek istiyorum, Türkiye gibi savaşı durdurmak için!/ Katığımız sevgi, yükümüz kardeşlik oldukça gücümüz sonsuz olur” vb. yazılı barış ve kardeşlik mesajlarının yer aldığı dövizleri taşıyarak kardeşlik ve sevgiyi anlatan şarkılar eşliğinde eğlendiler.

Programın sonunda dilek balonları ve güvercinleri uçuran çocuklar her daim barış istediklerini yinelediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 237
Bu Ay : 16373
Toplam : 16373

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom