Su taşıyan taşıyana!..

Nemrut Yolu tartışmalarına Malatya'nın Pütürge İlçesinin Belediye Başkanı Necdet Ayaydın da katıldı. Bu değirmen daha çoook su götürecek gibi. Birileri dur demeli!..

Su taşıyan taşıyana!.. Malatya İlçe

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın açıklamalarını değerlendiren Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın, "Çok talihsiz bir açıklama. Sayın Bakanın Nemrut'la ilgili en yetkili insanlardan biri. Özellikle Nemrut'taki heykellerin korunması gerekirken, daha da yeni yolların yapılması gerekirken, Malatya- Adıyaman arasındaki ulaşımın sağlanması, Adıyaman'a büyük katkılar getirir. Sayın Bakanımızın açıklaması bana göre bir dil sürçmesidir. Yapılan yolun tahrip edilmesi, şimdi buradaki insanlar cahil insanlar. Bunun getireceği sonuçları artık kimse örtemez. Yarın gider bir tanesi yola dinamit koyar. Yani ferdi işler başlar. Ondan sonra bunun önünü alamazlar. Biz Adıyaman'la Pütürgeliler, kız alıp vermişiz, dostluklarımız, kirveliklerimiz var. Devlet eliyle bu söylemlerle sanki iki il, iki ilçe sanki birbiriyle haset davranacakmış gibi sonuç ortaya çıkıyor" dedi.
"Bu çok talihsiz bir olay, biz yollarımızı daha da iyi yapmak, daha iyi tesisler yapmak gerekirken, yapılan yolun yıkılması demek, tahrip edilmesi demek, akıl alacak bir şey değil" diyen Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın, "Aslında bugün Pütürge tarafından yani bizim Malatya tarafından diğer yol o tarafa açılırsa, inanın ki, şu an 5 bin gelen turist sayısı, 50 bine çıkar ve bizden gelen turistlerin de hepsi o tarafa giderler. Çünkü Adıyaman'da daha fazla yerler var. Bunu yine bu şekle getiriyorlar yetkililerimizi anlamış değilim. Biran önce bu yanlışın düzeltilmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 563
Bu Ay : 7360
Toplam : 7360

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom