Kayısı Çalıştayı Düzenlenecek

Malatya’da 18-19 Kasım 2014 tarihlerinde "Kayısı Ürününün Sorunları ve Çözüm Önerileri" konulu çalıştay yapılacak.

Kayısı Çalıştayı Düzenlenecek Malatya Haber

 Konuyla ilgili ön hazırlıklar için Malatya’ya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Tarla ve Bahçe Bitkileri Daire Başkanı Mehmet Sığırcı yapılacak çalışmalarla ilgili olarak, Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ile istişarelerde bulundu.

Daire Başkanı Mehmet Sığırcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü'nce Malatya’da düzenlenecek olan çalıştayın kayısı için önemli hizmet olacağını, Malatya için kayısının öneminin bakanlıkça da yakinen bilindiğini ve bu nedenle böyle bir çalıştayı planlayarak Malatya çiftçisinin sorunlarını tespit etmeyi ve çözüm önerilerinin geniş katılımlı çalıştay platformunda dile getirilmesini istediklerini belirtti.

Ali Selvi ise, "İlimiz için büyük önem arz eden bu çalıştay için şimdiden çalışmalara başladık. Konuyla ilgili her kurum ve kuruluş ile sivil toplum örgütlerinin yanı sıra bizzat kayısı üreticilerini de Çalıştaya katılmaları için davet edeceğiz. Kayısıyla iştigal eden herkesin sorunlarını dile getirmeleri ve neticesinde bu sorunların çözüm önerilerinin belirlenmesi ile ilimiz ve ülkemiz bazında çözüm için gerekli çalışmalar yapılacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 15
Bu Ay : 1544
Toplam : 1544

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom