Karatay'dan Yepyeni Zayıflama Önerisi

Türkiye’yi zayıflatan kadın olarak bilinen Canan Efendigil Karatay, yepyeni zayıflama önerisinde bulundu.

Karatay'dan Yepyeni Zayıflama Önerisi Malatya Yaşam-Sağlık

Türkiye’nin en büyük zeytin kenti Aydın’da Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Şenliği”ne katılan ünlü Kardiyolog-Cerrah Prof. Dr. Canan Karatay, Aydınlılara doğru beslenmenin ipuçlarını verdi. Türkiye’yi zayıflatan kadın olarak bilinen Canan Efendigil Karatay “Doğru yoldasınız. Zeytinyağlı yemeye devam edin, ama ekmekten, börekten vazgeçin. Zeytinyağı yiyin, zayıflayın.” dedi. 

Türkiye zeytin sezonunun açılış etkinliği olan ve ülkemizin en büyük zeytin kenti Aydın’da gerçekleşen “Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Şenliği” ikinci gününde Prof. Dr. Canan Karatay’ı konuk etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun izlediği ve Aydınlıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte ünlü kardiyolog, “Karatay Diyeti” ve “Karatay Mutfağı” kitaplarını imzaladı ve bir söyleşi gerçekleştirdi.
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Nevzat Biçer Salonu’nda organize ettiği söyleşide Canan Karatay “Önemli olan yedikleriniz değil, yememeniz gereken besin gruplarını bilmeniz ve bu beslenme şeklini yaşam biçimi haline getirmeniz” dedi.

Canan Karatay “Zeytinyağını, zeytinyağlı yemekleri, tuzsuz siyah ya da yeşil zeytini bol bol tüketin. Ama hayatınızdan karbonhidratı çıkarın. Vücudunuzda yağ olarak depoladığınız şey yediğiniz yağlar, yediğiniz tereyağı ya da zeytinyağı değil, yediğiniz karbonhidratlardır. Vücudunuz hareketsizlikten ve yediğiniz karbonhidratlardan yağlanır. Ekmek, hamur işi, şekerli gıda ve işlenmiş yiyeceklerden uzak olursanız zayıflarsınız ve sağlıklı yaşarsınız” dedi. Önemli olanın zayıflama diyetleri değil, doğru beslenme biçimi olduğunu belirten Prof. Dr. Canan Karatay, “Aydınlılar, elinizdeki zeytin ve zeytinyağının kıymetini bilin. Doğru yoldasınız. Zeytinyağlı yemeye devam edin, ama ekmekten, börekten vazgeçin. Zeytinyağı ve zeytinyağlı sebze yemekleri yerseniz, zayıflarsınız. Zeytinyağı yiyin, zayıflayın” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, zeytinyağının önemini anlatan Karatay'a çiçek takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 588
Bu Ay : 7734
Toplam : 7734

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom