Veli Ağbaba, Gündemi Değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 53 kişinin dün aklandığını belirterek, ancak milletin vicdanında, ortaya çıkarılan para kasa ve kutularının hala aklanmadığını söyledi.

Veli Ağbaba, Gündemi Değerlendirdi Malatya Haber

CHP Malatya il binasında partisinin yöneticileri ve meclis üyeleriyle birlikte basın açıklaması yapıp gündemi değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 17 Aralık ile ilgili takipsizlik kararına değinerek, “53 kişi dün aklandı. HSYK seçimleri AKP ile yapılandı. Mahkeme takipsizlik kararı verdi ancak milletin vicdanında ortaya çıkarılan para kasa ve kutuları aklanmadı. Milletin vicdanında konu hala aydınlanmış ve aklanmış değildir. 4 bakan ve banka genel müdürü neden istifa etti? Hükümete çağrı yapıyorum, istifa eden genel müdürü merkez bankası genel müdürü yapın” ifadelerini kullandı.

“30 yaşında bir insan milyar dolarlara hükmediyor. Zenginliğinin kaynağı ve nereden aldığı belli değildir” diyen Ağbaba, Türkiye’de HSYK seçimleri ile birlikte milletin güven duymadığı yargının oluştuğunu iddia etti.
Türkiye’nin bölgedeki itibarını da hızla kaybettiğini öne süren Ağbaba, “Birleşmiş Milletler Konseyi’nde yapılan oylamada maalesef Türkiye geçen seçimlerde yarıdan daha az oy aldı” şeklinde konuştu.

Yerel sorunlara temas edip Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Malatya ziyaretinde yaptığı açılışları da dile getiren Veli Ağbaba, “Özel sektörün yaptıklarını da kendi yatırımları gibi gösterip açılış yaptılar. Bir hastanenin birkaç kez açılışını yaptılar” ifadelerini kullandı.

Malatya trafik sorununun çözülmemesi nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni de eleştiren Ağbaba, çevre yolu alt geçidi üzerine yapılan gölgeliklere Karayollarının karşı çıkmasına rağmen belediyenin karara uymamasını eleştirdi. Ağbaba, “Malatya’nın önünde çok ciddi problemler var. Malatya Büyükşehir Belediyesi şehri tehlikeye düşürücü sorunlardan vazgeçmelidir” dedi.

Ağbaba, Toplum Yararına Programı (TYP) çerçevesinde Malatya’ya istihdam konusunda az rakam verildiğini ifade edip bu konuyu TBMM’de gündeme getireceğini de kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 435
Bu Ay : 5417
Toplam : 5417

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom