Türkiye Hiçbir Zaman Maceraya Girmez

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin hesabını, kitabını iyi yaptığını kaydederek, "Türkiye, hiçbir zaman maceralara girmez" dedi.

Türkiye Hiçbir Zaman Maceraya Girmez Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Teşkilatı'nın Danışma Meclisi toplantısına katılmak ve bir dizi açılışlarda bulunmak amacıyla Malatya'ya gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, gazetecilerin sorularını cevapladı. Türkiye'nin Suriye'ye müdahale edip etmeyeceği yönündeki soruya Bakan Yılmaz, "Türkiye, hesabını, kitabını her zaman iyi yapar. Hiçbir zaman maceralara girmez. Uluslararası hukuk çerçevesinde ve dünyayla birlikte hareket eder" cevabını verdi.

Yılmaz, üniversitelerde yaşanan olaylarla ilgili ise, "Türkiye, hiçbir zaman kamu düzeninin bozulmasına müsaade etmez. Bu konularla ilgili geniş tartışmalar, istişareler yapıldı. Bakanlar Kurulumuzda bütün hadiseler değerlendirildi. Birtakım yeni çalışmalarımız var. Biz bir taraftan demokratik standartlarımızı ve Avrupa Birliği (AB) standartlarımızı koruyup, geliştireceğiz. Ama bir taraftan da kamu düzenimizi geliştirmek, güçlendirmek içinde gereken neyse onu yapacağız" ifadelerini kullandı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ TALEPLERİNİ İLETTİ

Öte yandan Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde eğitim gören 3 bayan öğrenci Bakan Yılmaz'a, çiçek takdim ederek, pedagojik formasyonla ilgili destek istedi. Bakan Yılmaz, üniversite öğrencilerini dinleyerek, "Pedagojik formasyon ile ilgili ben bir bilgi almıştım. Daha önceden bir arkadaş bana ulaştı. O konuda bana verilen bilgi, 'kontenjan neyse bölümleri eşit ağırlıkla dağıtıyoruz" dediler. Ama bir farklı uygulama varsa ona bakarız ve bizde müdahil olmaya çalışırız" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 593
Bu Ay : 3077
Toplam : 3077

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom