Amatör Spor Haftası Sona Erdi

Malatya'da, Amatör Spor Haftası, düzenlenen kortej yürüyüşü, ödül töreni ve malzeme dağıtımıyla sona erdi.

Amatör Spor Haftası Sona Erdi Malatya Spor


Amatör Spor Haftası'nın kapanış programı kapsamında Kernek Meydanı'ndan Atatürk Spor Salonu'na kadar kortej yürüyüşü yapıldı. 

Yürüyüşün ardından Atatürk Spor Salonu'nda ödül ve malzeme dağıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan Malatya Vali Yardımcısı Abdülkadir Duran, Amatör Spor Haftasının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Duran, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün çocuk ve gençlerin en iyi şekilde spor yapmaları adına ellerinden geleni yaptığını belirterek, "Sporcularımız gayet dinamik ve genç. Sayıları az olmasına rağmen salonu inletiyorlar. İnşallah Malatya'da bütün vatandaşlarımızın spor yapmaları için elimizden gelen her türlü gayreti sarf ediyoruz" dedi.

Spor Genel Müdürğülü Temsilcisi Avukat Kazım Açıkgöz ise, "Amatör Spor Haftası'ndaki etkinlikler ile çocuk ve gençlerin spora teşvik edilmesi, halkımızın düzenli şekilde fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi amaçlanmaktadır. Amatör Spor Haftası nedeniyle sporcularda ve kulüplerde sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması; kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesi ve ülkemizde topyekun spor kültürünün oluşturulması hedeflenmiştir" şeklinde konuştu.

MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir de, "Özlemini duyduğumuz bir Amatör Spor Haftasını daha geride bıraktık. Malatya, bu hafta içerisinde birçok spor etkinliğini, güzel bir şekilde gerçekleştirdi" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 2014 yılı sporun enlerine ödülleri verildi. Amatör Spor Haftası kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyalarının takdiminin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gönderilen malzemeler, amatör spor kulüplerine dağıtıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 737
Bu Ay : 5103
Toplam : 5103

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom