Ağbaba, Basına Yönelik Şiddeti Gündeme Getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, basın emekçilerine yönelik şiddeti TBMM Genel Kurulunda gündeme getirdi.

Ağbaba, Basına Yönelik Şiddeti Gündeme Getirdi Malatya Siyaset

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba basın çalışanlarının öldürülmesine dair araştırma önergesi lehine söz alarak bugüne kadar en çok tutuklu gazeteci, milletvekili, sendikacı, öğrenci ziyaret eden milletvekilleri olduklarını söyledi.

CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, son dönemlerde gazetecilerin en temel hakları olan yaşam haklarının bile elinden alındığını belirterek “Cezaevinde susturulmaya çalışılan aydınlar, gazeteciler yüzlerce kitap yazdılar. Daha önce eline kalem almayı düşünmemiş insanlar kitap yayımladı. AKP'nin bu faşist uygulamaları sonucunda Mecliste, hiç aklında yazarlık olmayan birçok insan da yazar oldu sayenizde. Bunlardan biri de bu karşınızda konuşan Milletvekili. "Balyoz" diye sayenizde bir kitap yazdık. Yine, bu dönemde yazdığımız kitaplardan birisi "Tutuklu Gazeteciler Raporu" "Dünyanın En Büyük Gazeteci Cezaevi: Türkiye" diye bir rapor yazdık, bu raporları aslında Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri yazmadı, aslında bu raporları AKP'nin politikaları, AKP yazdırdı” dedi.

Gazeteci Ahmet Şık’ın başından yaralandığı fotoğrafları milletvekillerine göstererek konuşmasına devam eden Ağbaba, “Son dönemde, birkaç resim göstereceğim size. Bakın bunlar gazeteci. Sadece suçu gazetecilik yapmak olan Ahmet Şık eğer bu hale gelebiliyorsa bu sizin eserinizdir. Bu son dönemde Hrant Dink'ten başlayarak, geçmişte öldürülen Çetin Emeç'i, Turan Dursun'u, Uğur Mumcu'yu katledenlerin ortaya çıkarılması gerekiyor. Muhtemelen bu önergeye "evet" demeyeceksiniz, geçmişte faili meçhullere "evet" diyemediğiniz gibi buna da "evet" demeyeceksiniz ama bilin ki tüm gerçekler bir gün açığa çıkacak” şeklinde konuştu.

500 KİŞİLİK SEÇMELERE 5 BİN KİŞİ KATILDI

Bu arada, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Toplum Yararına Programlarına (TYP) binlerce kişinin başvuru yaptığını yaptığı yazılı açıklamada belirterek, “Ortada bu kadar büyük bir işsiz kitle ve talep varken 500 kişilik kontenjanda inat etmek Malatya’ya ihanet etmektir” dedi. Ağbaba, AKP’li Milletvekillerini de kontenjan artırılması konusunda girişimde bulunmaya çağırdı.
Ağbaba, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın TYP’de Malatya’ya 500 kişilik bir kontenjan ayırması kabul edilemez. İŞKUR İl Müdürlüğü’nün 500 kişilik seçmelerine 5 bine yakın kişinin katılması bile bizim ne kadar haklı olduğumuzun göstergesidir. Sayın Bakan Malatya’ya ayrılan kontenjanı mutlaka artırmalıdır. AKP’nin Malatya Milletvekilleri de, Malatya için artık harekete geçmeli ve gerekli girişimlerde bulunmalıdır” dedi.

BU ŞARTLARDA İSTİHDAM FUARI DAHA ÖNEMLİ

Veli Ağbaba, bu şartlar altında açılan Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı’nın daha bir önem kazandığını ve başarılı geçmesini dileyen Ağbaba, “İşsizler ile işverenleri buluşturan bu tür organizasyonları önemsiyoruz. Umarız AKP Hükümeti de istihdamın artırılması için gerekli adımları bir an önce atar” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 213
Bu Ay : 731
Toplam : 731

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom