Şahin, Din Görevlilerini Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti iktidarları döneminde insanların dinini öğrenmesi ve yaşaması için birçok engellerin kaldırıldığını bildirdi.

Şahin, Din Görevlilerini Ziyaret Etti Malatya Haber

Beraberinde AK Parti yöneticileri ile birlikte Din Görevlileri Derneği’ni ziyaret edip, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutlayan Milletvekili Mustafa Şahin, istişarelerde de bulundu.

Ziyarette konuşan Milletvekili Mustafa Şahin, ”Camide görevli kardeşlerim de, oraya gelen çocuk ve genç nüfusumuzu arttırmak için çaba göstermeleri gerekiyor. Çocuksuz bir cami, gülsüz ve çiçeksiz bir bahçeye benzer. Çorak bir tarlaya benzer. Onun için, geleceğimizin mimarları olacak olan insanlarımızın hayatını en iyi şekilde idame ettirmeleri için hukümet olarak biz çalışıyoruz. Ancak maneviyat konusunda da din görevlilerimize büyük görev düşüyor” diyerek, AK Parti iktidarlarından önce 12 yaşından küçüklerin camiye Kur’an öğrenmesi için gitmesi yasakken, AK Parti’nin bunu kaldırdığını hatırlattı. Şahin, AK Parti iktidarları döneminde insanların dinini öğrenmesi ve yaşaması için birçok engellerin kaldırıldığını vurguladı.

Şahin, Kobani’ye İŞİD’in saldırmasını bahane edilerek, yurt genelinde çıkarılan olaylara da temas edip, Türkiye’yi karıştırmak isteyenler karşısında birlik ve beraberliğin daha da sıkılaştırılması gerektiğini vurguladı. Şahin, olayları yapanlara da tepki gösterip, ağır dille eleştirdi.

Diyanet Sen Malatya Şube Başkanı Refik Metin ise, Malatya’ya büyük bir Selahattin cami ihtiyacından söz ederek, bunun konuşulduğunu ancak bir türlü icraata geçirilmediğini söyledi. Metin, din görevlilerine uygulanacağı belirtilen rotasyonun da zararlarından anlatarak, rotasyon olmaması ve gözden geçirilmesi için Mustafa Şahin’den ilgi istedi.

Din Görevlileri Derneği Başkanı Abdulkadir Ateş de, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda bu yıl gençliğin işleneceğini hatırlatarak, “Bu yılki, temada 'geç kalma genç gel’dir. Yani, gençlerin camilerle buluşturulması için daha fazla çaba gösterilecek. Biz de gençlerin camiler ile buluşturulmasını istiyoruz.

Aile doktorları var. Ailelere ait imamların da olmasını öneriyoruz” ifadelerini kullandı. Ateş, Malatya’ya büyük caminin külliyesi ile inşa edilmesini de beklediklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 452
Bu Ay : 3896
Toplam : 3896

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom