MÜSİAD, Dost Meclis Toplantısı Yaptı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi 'Dost Meclisi' toplantısını gerçekleştirdi.

MÜSİAD, Dost Meclis Toplantısı Yaptı Malatya Haber

MÜSİAD Malatya Şubesi'nde gerçekleştirilen 'Dost Meclisi' toplantısında Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz ve SGK Malatya İl Müdiresi Ayten Kara, 6552 sayılı kanun ile ilgili bilgiler verdi.
Toplantı öncesinde bir konuşma yapan MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, son çıkan torba yasada vergi ve SGK ile ilgili yapılan iyileştirmeler hakkında bilgiler almak için bir araya geldiklerini kaydetti.
Balin, yeni uygulamalar hakkında bilgiler almak amacıyla 'Dost Meclisi' toplantısını düzenlediklerini ifade ederek, "Bazı iyileştirmeler yapıldı. Ben bunu af olarak değerlendirmiyorum. Yeni uygulamalar başlatıldı. Bu uygulamalarla alakalı bilgiler alacağız" dedi.

POYRAZ: "BU BİR AF KANUNU DEĞİLDİR"

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, 6552 sayılı kanunun 11 Eylül 2014 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girdiğini anımsatarak, "Bilindiği üzere, Bazı Kamu Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 6552 sayılı Kanun 11 Eylül 2014 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Ayrıca, Kanunun 73 ve 74. maddelerine ilişkin açıklamalarının yer aldığı Genel Tebliğ, 27 Eylül 2014 tarihinde resmi gazetede yayımlanmıştır. Bu tarih itibariyle vergi dairelerimiz ve mal müdürlüklerimizce, mükelleflerimizin kesinleşmiş vergi borçlarının yapılandırılması için müracaatlar alınmaya başlanmıştır. Kamuoyunda adı 'af kanunu' olarak lanse edildi ama ben çok da af kanunu olarak düşünmüyorum. Bu bir af kanunu değildir" şeklinde konuştu.

KARA: "ÇOK GENİŞ KAPSAMLI BİR YAPILANDIRMA"

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdiresi Ayten Kara ise, 6552 sayılı kanunun birçok alacaklara, yapılandırma getirdiğini kaydederek, "Anapara ve faizler tamamen silinmediği için aslında bir af değil ama çok geniş kapsamlı bir yapılandırmadır. Sizlerde ticaretle uğraşıyorsunuz, vergi ve SGK alacakları var. Ne kadar yapılandırma olsa da, mutlaka ödeme güçlüğü çekiliyordur. Ben bu yapılandırmayı çok iyi değerlendirmenizi rica ediyorum" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 657
Bu Ay : 4101
Toplam : 4101

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom