Bu Sene Kurak Geçmeyebilir

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, son yağışlarla ilgili değerlendirmesinde, “Tarımsal anlamda çok önemli ve önemsediğimiz yağışlardır“ dedi.

Bu Sene Kurak Geçmeyebilir Malatya Haber

 Malatya’da son günlerde aralıklı olarak devam eden yağmur yağışını çiftçiler açısından değerlendiren ZMO Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, “Bu aslında uzun zamandır özlediğimiz ve beklediğimiz bir yağış oldu. Normal uzun yıllar ortalamasına göre yağması gereken bir yağıştı. Ama son yıllarda, özellikle geçen yıl kuraklığın da etkisiyle ciddi anlamda sıkıntı yaşamıştık.

Bu dönemde yağan yağışlar, özellikle sonbahar ekimlerinde, tarımsal anlamda çok önemli ve önemsediğimiz yağışlardır. Bize de bu yağışlar önümüzdeki dönem için ümit var olarak gözüktü. Memnun edici bir durumdur. Miktar olarak ve zaman olarak doğru bir zamanda bir yağış dönemine denk geldik. Önümüzdeki dönemler tarımsal açıdan çok faydalı bir yağış olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Çiçek, “Uzun zaman meteorolojik verileri erken tahmin etmek zordur. Beklentimiz yağışların devam etmesi. Şu an sonbahar ekimlerinin yapıldığı bir dönem. Toprağın kavda kalması açısından toprakta da sıcağın kaybolmaması gerekiyor. Önümüzde bir hafta daha devam edip sonra bir 10-15 gün sıcak olması tarımsal açıdan daha verimli bir yağış ve iklim olmuş olacak. Ümidimiz devam etmesidir. Çünkü yıllık anlamda halen istenen ve olması gereken bir yağışı almış değiliz. Beklentimiz bu yağışların devam etmesidir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 210
Bu Ay : 945
Toplam : 945

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom