40 Yılda 40 Proje Tanıtıldı

İnönü Üniversitesi'nin kuruluşunun 40. akademik yılınıda "40. Yılda 40 Proje"yi hayata geçirdi. Projeler toplam 240 milyonluk bir maliyetle gerçekleştirildi.

40 Yılda 40 Proje Tanıtıldı Malatya Eğitim

Prof. Dr. Ömer Dinçer, İnönü Üniversitesi'ni Ziyaret Ettiği belirtildi. Yapılan açıklamada;  

"Daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı (2009-2011) ve Milli Eğitim Bakanı (2011-2013) olarak 60 ve 61. hükümet kabinelerinde de yer alan İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ömer Dinçer, 11 Ekim 2014 Cumartesi günü İnönü Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, ziyaretini siyasilerden, üst düzey bürokratlardan, Malatyalı sivil toplum temsilcileri ve işadamlarından oluşan kalabalık bir grupla birlikte gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Dinçer'e İnönü Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. İnönü Üniversitesi'nin kuruluşunun 40. akademik yılını yaşadıklarını hatırlatan Prof. Dr. Cemil Çelik, "40. Yılda 40 Proje"yi hayata geçirdiklerini; projelerin toplam 240 milyonluk bir maliyetle gerçekleştiğini; bunun 150 milyonunun yatırım bütçesinden, 64 milyonunun öz gelirlerden, 10 milyonunun bağışlardan, 8 milyonunun ise diğer kurumlar tarafından karşılandığını söyledi.

Rektörlük Makamında gerçekleşen görüşmenin ardından söz konusu projeler arasında yer alan Bilgeler Yolu, Güneş Enerjisi Santrali ve Kalegöl Otel gezildi. Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, bu yatırımlar hakkında bilgi verirken, Bilgeler Yolu'nun kültürel, kendi alanında Türkiye'nin en büyüğü olma özelliği taşıyan 5.3 MW kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali'nin çevreci ve Kalegöl Otel'in sosyal duyarlılık ürünü projeler olduğuna vurgu yaptı. Prof. Dr. Ömer Dinçer ve beraberindekiler, daha sonra İnönü Üniversitesi'nden ayrıldılar." denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 67
Bu Ay : 3624
Toplam : 3624

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom