Kiraz'dan İlginç Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP ) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “İyi ki Malatya'nın plakası 81 değil. O zaman AKP Milletvekilleri ve İl yöneticileri ne yaparlardı merak ediyoruz. 44 tesisi zorla bulmuşlar” dedi.

Kiraz'dan İlginç Açıklama Malatya Siyaset

 CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, parti il binasında yaptığı basın açıklamasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 10 Ekimde Malatya’da yaptığı 44 açılışın değerlendirdi. Kiraz, “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 10 Ekimde Malatya’da yaptığı 44 açılışın kamuoyuna açıklanmasını istememizin hemen ardından AKP tarafından 44 tesisin isimleri açıklandı. Listeyi gören Malatyalılar bizleri arayarak ‘keşke listeyi açıklayın diye zorlamasaydınız.

Malatya tüm Türkiye’ye rezil oldu’ diyerek sitemlerini ilettiler. Biz de listeyi incelediğimizde aynı duygulara kapıldık. Keşke ‘44 açılışın ismini açıklayın’ demeseydik ve keşke o listeyi görmeseydik. 44 açılış deyim yerindeyse dillere destan. Devlet yatırımı yerine özel sektör yatırımları sıralanmış. Bir özel hastanenin yer taşınması da var, kayısı işleme makinesi de.Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanına, büyükşehir belediye başkanının firmasına alınan reçel üretim setinin projesi açtırılır mı? Elde avuçta 1-2 tesis varken bunu iteleyerek 44'e çıkarmak nasıl bir mantıktır anlayamıyoruz.

İyi ki Malatya'nın plakası 81 değil. O zaman AKP Milletvekilleri ve İl yöneticileri ne yaparlardı merak ediyoruz. Muhtemelen herhangi bir İlçe Belediyesi'nin yaptığı kaldırımları da açılış programına ilave ederlerdi. Malatya, bu toplu açılış töreniyle tüm Türkiye'ye rezil olmuştur. AKP'nin sadece göz boyamak ve halkı kandırmak için neler yapacağı herkes tarafından bir kez daha görülmüştür” ifadelerini kullandı.

Kiraz, “Bu şartlar altındaki bir şehre gelen Başbakanın reçel makinesini yatırım olarak açıklaması Malatyalılarla dalga geçmektir. Malatya'nın geleceği ile oynamaktır. Hükümetin başındaki kişinin açılışını yaptığı sözde tesisler bize bir kez daha AKP’nin Malatya’ya bakışını göstermiştir. AKP Malatya'yı gözden çıkarmıştır. Malatyalılar da ilk seçimlerde AKP'yi gözden çıkaracaktır. Zaten Malatya’lıların artık AKP’den beklentisi de kalmamıştır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 6
Bu Ay : 3450
Toplam : 3450

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom