TBMM'de Arapgir Üzümü Dağıtıldı

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM CHP Grup toplantısı öncesi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve partililere Arapgir üzümü ikram etti.

TBMM'de Arapgir Üzümü Dağıtıldı Malatya Siyaset

 Yeni yasama yılının açılışının ardından ilk kez toplanan CHP grubunda Arapgir Üzümü dağıtıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, grup toplantısı öncesi Arapgir’den gönderilen üzümleri Milletvekilleri ve grup toplantısını dinlemeye gelen partililere ikram etti.

Arapgir üzümünü Dünya’nın en iyi üzümü olarak tanıtan Ağbaba, “ Meşhur Arapgir üzümümüz 2 yıl önceyle kıyaslandığında fiyatı yarı yarıya düştü. Üzüm üreticileri de tıpkı kayısı üreticileri gibi büyük sıkıntılar yaşıyor. Devletin desteği de olmayınca üreticilerin problemleri artıyor. Dünya’nın en güzel üzümleri maalesef hak ettiği değeri görmüyor. Arapgir üzümü aynı zamanda şarap üretiminde de kullanılıyor. Arapgir’de bu kapsamda bir de özel sektör işletmesi var. Arapgir üzüm üreticilerine mutlaka devlet tarafından destek verilmeli, meşhur üzümün tüm Dünya’ya tanıtımı sağlanmalıdır” dedi.

Malatya’nın Arapgir İlçesi’nin meşhur üzümlerinden Ağbaba tarafından Genel Başkan Kemal Kılıçdoğoğlu’na da ikram edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 333
Bu Ay : 333
Toplam : 333

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom