15 Ekim Türkiye Gündemi

15 Ekim 2014 Türkiye Gündemi

15 Ekim Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.30’da Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitlikten toprak getirecek engelli vatandaşları, saat 16.00’da MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu’nu, saat 16.45’te Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Metin Doğan’ı kabul edecek.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 12.00’de Rumeli Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini, saat 14.00’te Güney Kore’nin Ankara Büyükelçisi Sangkyu Lee’yi kabul edecek.

Başbakan Davutoğlu’nun programı
- Başbakan Ahmet Davutoğlu, saat 10.00’da Karadeniz Bölgesi Milletvekilleri ile Bölgesel İstişare Toplantısı yapacak, saat 14.30’da İçişleri Bakanlığı Bilgilendirme Toplantısı’na katılacak, saat 17.45’te YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’yı kabul edecek, saat 18.15’te Çözüm Süreci Toplantısı’na katılacak.

TBMM gündemi
- Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu saat 10.30’da toplanacak.
- CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, saat 10.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- Adalet Komisyonu saat 11.00’de toplanacak. 
- CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, saat 11.00’de basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, saat 12.00’de basın toplantısı düzenleyecek.
- MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, saat 12.15’te basın toplantısı düzenleyecek.
- MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, saat 12.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, saat 13.00’te basın toplantısı düzenleyecek.
- HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, saat 13.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- TBMM Genel Kurul Toplantısı saat 14.00’te başlayacak.
- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, saat 14.00’te basın toplantısı düzenleyecek.
- MHP Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, saat 14.30’da basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Burdur’un Gölhisar İlçesinde saat 16.00’da toplu açılış programlarına katılacak.
- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, En Az Gelişmiş Ülkeler Grubu'nun BM daimi temsilcileri ile bir araya gelecek, Türkiye'nin BM Daimi Temsilciliği tarafından Türkiye'nin BMGK adaylığı dolayısıyla verilecek resepsiyona katılacak.
- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, saat 14.30’da Özel ASO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret edecek.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam saat 10.30’da Mövenpick Otelde Garanti Bankası ile engelli bireylerin istihdamına yönelik yürütülen projeye ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, saat 09.15’te Alman Hanns Seidel Vakfı Başkanı Ursula Mannle ve Hans Seidel Vakfı Asya Daimi Temsilcisi Max Meier ile görüşecek.
- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, saat 13.15’te Türkiye-Pakistan Karma Ekonomik Komisyonu 15. Dönem Toplantısı programına katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 11.00’de SETA Vakfı tarafından düzenlenecek olan “Enerji Arz Güvenliği ve Güney Gaz Koridoru” başlıklı analiz tanıtım paneline katılacak.
- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, saat 10.15’te Ocak-Eylül 2014 Dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Sonuçları, 2014 Yıl Sonu Bütçe Gerçekleşme Tahmini ve 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı hakkında basın toplantısı düzenleyecek.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 10.00’da Ankara Sanayi Odası’nın 22. ASO Gündem Toplantısı’na katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 12.00’de partisinin MYK Toplantısı’na başkanlık edecek.
- HDP İstanbul Milletvekilleri Levent Tüzel, Sebahat Tuncel ile Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, saat 11.00’de basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- İşçi Partisi Öncü Kadın İstanbul İl Örgütü, Nutuk'un Mustafa Kemal Atatürk tarafından okunmaya başlanmasının 87. yıl dönümü ve heykel yakma eylemlerini protesto etmek için saat 09.00'da Kadıköy Karaköy vapur iskelesinde toplanarak Karaköy’e geçecek. 
- Esenler Belediyesi ile Esenler İlçe Müftülüğü tarafından, saat 10.00’da Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezinde “Şehirde İmam Hatip Olmak” konulu bir toplantı düzenlenecek.
- Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından saat 11.00’de Esenler Kaymakamlığı Yemekhanesinde Belediye Başkanının da katılacağı “Huzur Toplantısı” düzenlenecek.
- Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin katılımı ile saat 10.00-12.30 arası Akgün Otelde ‘’Çözüm süreci mi? Bölünme süreci mi?” adlı bir panel düzenlenecek.
- Cumhuriyet Kadınları Derneği, saat 10:30'da Beyoğlu Deva Çıkmazında Atatürk heykellerine yapılan saldırılarını protesto etmek için Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutkunu okuma eylemi düzenleyecek.
- Dünya Beyaz Baston günü nedeniyle Beşiktaş Belediyesi tarafından saat 12.00’de Barbaros Meydanında Beyaz Bastonlarla Trafiğin içerisinde Biz de Varız” eylemi yapılacak.
- HDP İstanbul İl örgütü tarafından saat 12.00’de Kobani eylemleri sırasında hayatını kaybeden yerel gazete çalışanı için Özgür Gündem gazetesi önünde basın açıklaması yapılacak. 
- Türk Eğitim-Sen üyeleri tarafından saat 12.30’da Kartal Soğanlık Ülkü Bora Ortaokulu önünde, bir basın açıklaması yapılacak.
- Madde bağımlılığı ve Uyuşturucu karşıtlığı konusunda bilinçlendirme amacıyla saat 13.00’te Maltepe- Türkan Saylan Kültür Merkezi "Çalıntı Düşler" adlı Tiyatro oyunu sahnelenecek.
- Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından saat 14.00’da Ümraniye Nikah Sarayı’nda Belediye Başkanının da katılımlarıyla “Huzur Toplantısı” düzenlenecek.
- Cem Yılmaz’ın Pek Yakında Filmi, sigara ve içki sahnelerinden ötürü saat 19.30’da Beyoğlu Fitaş Sinemasının girişinde protesto edilecek.
- Hollanda Başkonsolosluğu'nda bu yıl 17’incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, saat: 19.30'da Karagöz Ustası ve Festivalin Sanat Yönetmeni Cengiz Özek'in ev sahipliğinde açılacak.
- Türk Telekomünikasyon A.Ş., saat 09.00’da “KOBİ Dolu Anadolu Zirvesi” etkinliği düzenleyecek.
- Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi, saat 10.00’da “Sinema Konusunda Herşey” konulu kongre düzenleyecek.
- Ankara Sağlık Turizmi Derneği ve Acıbadem Ankara Hastanesi, saat 09.00’da “Sağlık Turizmi Hukuki Boyutları Paneli” etkinliği düzenleyecek.
- Antalya Döşemealtı Çıplaklı’da bulunan Antalya Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde saat 10.00’da “Engelli Sporcular Şenliği” düzenlenecek. 
- Uluslararası Antalya Üniversitesi Uluslararası Program Ofisi’nin tanıtımı yapılacak. Başkan Yardımcısı Doç. Mesut Akdere’nin sunumu ile konferans salonunda gerçekleşecek tanıtımda, yabancı üniversitelerle yapılacak işbirliklerine değinilecek. ABD’de de öğretim üyesi olan Doç. Mesut Akdere, Antalya basını ile saat 14.00’te gazetecilerle yemekte bir araya gelecek.
- Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu’nun açılışı saat 15.00’de Atatürk Konferans Salonu’nda yapılacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ
---------------------------
- Merkez Bankası, saat 10.00’da Ağustos ayı Ödemeler Dengesi istatistiklerini açıklayacak.
- TÜİK, saat 10.00’da Temmuz ayına ilişkin hane halkı işgücü istatistiklerini açıklayacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Fenerbahçe, Galatasaray maçının hazırlıklarını saat 11:00’de basına kapalı yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Galatasaray, Fenerbahçe maçı hazırlıklarını saat 15.30’da basına kapalı yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Beşiktaş, Sivasspor maçı hazırlıklarını saat 11.00'de basına açık yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Fenerbahçe’nin “Hedef 1 Milyon Üye” projesinin tanıtılacağı lansman saat 19:30’da Four Season Bosphorus Beşiktaş’ta gerçekleştirilecek.
- Galatasaray Spor Kulübü, Ekim Ayı Olağan Divan Toplantısı, saat 13.30’da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapılacak. 
- Beşiktaş 2. Başkanı ve Futbol Şubesi Başkanı Ahmet Nur Çebi, İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Metin Albayrak ile Futbol A Takımı'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mete Vardar, saat 13:00'de Nevzat Demir Tesisleri'nde Beşiktaş muhabirleri ile kahvaltılı sohbet toplantısı gerçekleştirecek. 
- Beşiktaş İntegral Forex, Eurocup 2014-15 sezonunun ilk haftasında Beşiktaş İntegral Arena’da saat 19.30’da Slovenya ekibi Union Olimpija ile karşılaşacak.
- HUBLOT’nun Galatasaray’a özel olarak tasarladığı sadece 100 adet üretilen saatler “Hublot King Power Fenerbahçe Titanium” ve açık artırma yolu ile satılacak “Hublot King Power Fenerbahçe Unique Piece” modellerinin tanıtılacağı basın toplantısı saat:11:00'de Türk T.Arena Stadı'nda yapılacak.
- Spor Toto 2.Lig Beyaz Grup 8. Hafta maçında bugün 9 karşılaşma oynanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom