1. Fotoğraf Maratonu Etkinliği

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt’ta, 1. Fotoğraf Maratonu etkinliği düzenlendi.

1. Fotoğraf Maratonu Etkinliği Malatya Kültür-Sanat

Yeşilyurt'un kültürel ve çevresel zenginliğini fark ettirmek amacıyla düzenlenen 1. Fotoğraf Maratonuna, Malatya Fotoğraf ve Resim Sanatı Derneği’nin organizesi ile 100’e yakın fotoğraf sanatçısı, Yeşilyurt’un tanıtımı adına fotoğraf maratonu düzenlediler. İlki gerçekleştirilen foto maratona Malatya’daki tüm fotoğraf dernek yöneticileri ve üyeleri de katıldı.

Etkinlikle ilgili görüşlerini belirten Fatoş Özdemir, "Bahçesaray Yeşilyurt Konakları olarak I. fotoğraf maratonuna destek vermek adına burada fotoğrafçı arkadaşlarımız birlikte bulunmaktayız. Sabahın erken saatlerinde misafirlerimizle kahvaltı da buluşarak tanışma fırsatımız oldu. Amacımız fotoğraf sanatına bir nebzede olsa katkıda bulunmaktır. Gündüzbey ve Yeşilyurt un kültürel ve çevresel zenginliğini fotoğraflarla tüm dünyaya duyuracak olan fotoğraf sanatçılarına destekçi olmayı arzuluyoruz" dedi.

Fotoğraf maratonunu organize eden Malatya Fotoğraf Ve Resim Sanatı Derneği Başkanı Abdulkadir Kızıl da şu bilgileri verdi: 

“Malatya’mız adına güzel bir etkinlik düzenledik. İlki gerçekleştiriyoruz. Malatya da faaliyet gösteren tüm fotoğraf derneklerinin katılımıyla Yeşilyurt’un evlerini insanlarını doğasını fotoğraflayarak dünyaya duyurmak istiyoruz. Aramızda çevre illerden gelen çok sayıda fotoğraf dostu arkadaşlarımız var. Etkinlik sonunda derece alacak ilk 5 fotoğrafa ödül vermeyi planlıyoruz katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum.”

Etkinliğe katılan Malatya Sanat ve Kültür Organizasyonları Derneği Başkanı Berk Kırlangıç da, “Malatya da fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulundukları için çok mutluyuz. Bu tür etkinliklerin devamının gelmesini arzuluyoruz” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf maratonuna destek veren Malatya Fotoğraf Ve Sinema Sanatı Derneği Başkanı İnan Orhan ise, “Doğu Anadolu da Malatya gibi büyük bir şehirde maalesef sanatın her türlüsüne destek bulmak çok zor” dedi.
Fotoğraf sanatçısı Ahmet Güler de şunları söyledi: 

“Bu gün burada bulunmamın sebebi özellikle fotoğrafçı arkadaşlarla tanışmak için geldim. Malatya da 2,5 yıldır yaşıyorum. Maalesef ticari büyük firmalar sponsorluk adına sorumluluklarını yerine getirmiyorlar. Bu gün ki program örnek olacak bir etkinlik. Dileğimiz o ki diğer firmalar ve yöneticiler sanatın her türlüsüne destek verirler. Böylelikle Malatya’nın adının her alanda duyurulması ve gündeme gelmesi daha kolay olur.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 69
Bu Ay : 4435
Toplam : 4435

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom